Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

2. januára 2019

Dnes je štvrtok 17. január 2019 , meniny má Nataša , zajtra bude mať meniny Bohdana. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes

Počas prezerania našich stránok počúvajte:


BUONA SERA!

Dnes 13. III. 2018 máme 5. výročie od zvolenia do pápežskej služby Sv Otca Františka. Isto si pamätáme na to, keď vyšiel na pápežský balkón a povedal prvé slová v taliančine: Buona sera! Dobrý večer!

Zvykli sme si na neho? Alebo ešte si zvykáme? Porovnávame ho s druhými rímskymi biskupmi alebo nás to už prestalo baviť? Pápež František má aj sympatikov, aj kritikov. Blízko, aj vzdialených. A my medzi koho patríme?

Tento pápež nie je na pozeranie, na show, na divadlo, ale na počúvanie a zamýšľanie sa. Uvažovanie. Čo z toho všetkého, čo píše, hovorí a koná, si mám zobrať do života?

Sv. Otec ma povzbudzuje v niektorých veciach: napr. jeho blízkosť k ľuďom a bezprostrednosť. Chce byť ako obyčajný človek. Je otvorený na dialóg. Ekumenizmus v praxi. Úcta k človeku nadovšetko. Ide na okraj spoločnosti. Na perifériu. Prejavuje úctu k prírode. Miluje chudobných a trpiacich a dáva ich do srdca cirkvi. A mohol by som ďalej pokračovať.

Je pre mňa veľkým vzorom. Len ho nasledovať. Pane daj mi silu konať to, k čomu ma povzbudzuje a vyzýva.

A modlime sa za neho. Tak ako to povedal pred 5 rokmi. .Modlite sa za mňa. A sklonil sa. Bolo to úžasne gesto. Normálne ma to položilo.

Takže prosím modlime sa za nášho pápeža, aby ho Pán požehnával a sprevádzal v jeho ťažkej pastierskej službe.

Otec Jozef Heske
Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign