Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


BUONA SERA!

Dnes 13. III. 2018 máme 5. výročie od zvolenia do pápežskej služby Sv Otca Františka. Isto si pamätáme na to, keď vyšiel na pápežský balkón a povedal prvé slová v taliančine: Buona sera! Dobrý večer!

Zvykli sme si na neho? Alebo ešte si zvykáme? Porovnávame ho s druhými rímskymi biskupmi alebo nás to už prestalo baviť? Pápež František má aj sympatikov, aj kritikov. Blízko, aj vzdialených. A my medzi koho patríme?

Tento pápež nie je na pozeranie, na show, na divadlo, ale na počúvanie a zamýšľanie sa. Uvažovanie. Čo z toho všetkého, čo píše, hovorí a koná, si mám zobrať do života?

Sv. Otec ma povzbudzuje v niektorých veciach: napr. jeho blízkosť k ľuďom a bezprostrednosť. Chce byť ako obyčajný človek. Je otvorený na dialóg. Ekumenizmus v praxi. Úcta k človeku nadovšetko. Ide na okraj spoločnosti. Na perifériu. Prejavuje úctu k prírode. Miluje chudobných a trpiacich a dáva ich do srdca cirkvi. A mohol by som ďalej pokračovať.

Je pre mňa veľkým vzorom. Len ho nasledovať. Pane daj mi silu konať to, k čomu ma povzbudzuje a vyzýva.

A modlime sa za neho. Tak ako to povedal pred 5 rokmi. .Modlite sa za mňa. A sklonil sa. Bolo to úžasne gesto. Normálne ma to položilo.

Takže prosím modlime sa za nášho pápeža, aby ho Pán požehnával a sprevádzal v jeho ťažkej pastierskej službe.

Otec Jozef Heske
Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign