Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch, 7. marca 2018

Podvečer prvej marcovej stredy patril opäť duchovnému programu s hlavným úmyslom za oslobodenie zo závislostí. Modlitba posvätného ruženca a svätá omša sa uskutočnili vo farskom kostole v Lipanoch.

Do modlitby posvätného ruženca aj do liturgie sa zapojili členovia a kandidáti Kruciaty oslobodenia človeka. Na úvod homílie pripomenul miestny farár otec Michal Marčák radostnú novinu, ktorá sa týka blahorečenia Anky Kolesárovej z Vysokej nad Uhom. Otec Michal vyzdvihol jej postoj, keď neváhala a nasadila vlastný život, aby si zachovala čistotu, čím sa stala pre každého z nás vzorom, ako nestratiť svoje kresťanské hodnoty ani v tých najťažších chvíľach. Zdôraznil, že Boh chce našu zmenu srdca, a nielen nejaké kozmetické úpravy. Práve Pôst je na to vhodnou príležitosťou. V homílii vychádzal zo starozákonného čítania o počúvaní a zachovávaní Božích prikázaní. Prítomným predložil Desatoro, ktoré je aktuálne aj v 21. storočí a ktorého dodržiavanie privedie človeka na správnu cestu k Bohu. V závere priblížil jeden životný príbeh, v ktorom nesú kríž závislosti svojho dieťaťa jeho rodičia.

Program pokračoval v čajovni vzývaním Ducha Svätého, keď prítomní predložili Pánovi aj prosby zapísané na papierikoch. Potom preberali tému – Neporaziteľná prítomnosť. V rámci zdieľania hľadali odpovede aj na tieto otázky – akú ochranu alebo podporu môžem ponúknuť v boji za svoju slobodu a dôstojnosť; v akých situáciách sa cítim znechutený, oslabený alebo unavený vo svojich aktivitách diakonie oslobodenia. Z témy zarezonovala neustála potreba modlitby a služby, a to napríklad povzbudením alebo osobným rozhovorom s človekom, ktorý zápasí s ťažkosťami vlastným sebavedomím a poukazovaním na to, že nie je vo svojom trápení sám a že je stále pod ochranou Boha. Preberaná téma priniesla so sebou aj záväzok obnoviť vedomie Božej prítomnosti v aktivitách Kruciaty oslobodenia človeka, napríklad spoločnou adoráciou Najsvätejšej Sviatosti.Pavol Kall
Foto: Daniela Polláková

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign