Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch, 11. apríla 2018

Lipany

Opäť po mesiaci, v stredu 11. apríla, sa stretli veriaci na duchovnom programe s hlavným úmyslom za oslobodenie zo závislostí. Modlitba posvätného ruženca a svätá omša sa uskutočnili vo farskom Kostole sv. Martina v Lipanoch.

Svätú omšu slávil miestny pán kaplán Patrik Melkovič. V homílii zdôraznil fakt, že ak dáme Bohu v našom živote prvé miesto, potom nás nebudú spútavať rôzne závislosti. Hovoril napríklad o dnešnom konzumnom štýle života ako o závislosti, ktorá sa rozmáha veľmi rýchlo. Povzbudil prítomných, aby sa nechali viesť Ježišom a prenechali mu priestor vo svojom srdci, pretože ak máme byť závislí, tak jedine na Bohu.

Po svätej omši sa presunuli členovia a kandidáti Kruciaty oslobodenia človeka do čajovne, kde prebiehalo modlitbovo-formačné stretnutie na tému – Kresťanský program oslobodenia podľa reflexií Františka Blachnického. Najprv prítomní vzývali Ducha Svätého prosbami aj piesňou, potom si spoločne prečítali stať zo Skutkov apoštolov a pridali pasáže, ktoré sa ich zvlášť dotkli. Z témy na stretnutí osobitne zaujala neustála potreba modlitby za obrátenie hriešnikov, ktorá má byť zhodná s modlitbou za Božie víťazstvo, aby Boh zvíťazil v srdci človeka. Taktiež medzi prítomnými zarezonoval fakt, že modlitbou za obrátenie hriešnikov sa človek stáva nástrojom Božieho milosrdenstva. V závere sa prítomní venovali aj praktickým otázkam, napríklad ohľadom ešte lepšej a cielenejšej propagácie svätých omší za oslobodenie zo závislostí medzi veriacimi, a to formou plagátu, alebo malého informačného letáku, či iným vhodným spôsobom. Nakoniec zaznela modlitba za blahorečenie Františka Blachnického a hymna KOČ.

Pane, prostredníctvom svojho Ducha nám ukáž, ako sa môžeme ešte viac angažovať v diele KOČ medzi tými, s ktorými prichádzame denne do kontaktu. Odovzdávame Ti aj blížiace sa 10. výročie vzniku KOČ v Lipanoch, aby bolo dôstojným pripomenutím udalosti, ktorou sa začala rozvíjať iniciatíva a služba v zápase o ľudskú slobodu a dôstojnosť.Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign