Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Z duchovného programu za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch

V druhý prázdninový pondelok 9. júla 2018, tesne po levočskom hlavnom odpuste, sa zišli veriaci na duchovnom programe za oslobodenie zo závislostí vo farskom Kostole sv. Martina v Lipanoch.

Najprv obetovali modlitbu posvätného ruženca za závislých a za tých, ktorí sú im najbližšie. Do modlitby zahŕňali nielen tých, ktorí sú v otroctve alkoholu, ale aj tých, čo prepadli drogám, závislosti na mobiloch či sociálnych sieťach. Potom pokračoval program svätou omšou, ktorú slávil miestny farár Michal Marčák. Ten v úvode vyzval prítomných, aby prosili o odpustenie svojich hriechov pri nohách Panny Márie Levočskej. V homílii zdôraznil fakt, že Ježiša máme púšťať do svojho života a do všetkého, čo prežívame, aby sme potom s ním mohli prebývať aj vo večnosti. Do liturgie sa zapojili členovia a kandidáti KOČ, a to službou lektora a nesením obetných darov, medzi ktorými bol aj košík s prosbami veriacich.

V čajovni prebiehala ďalšia časť programu. Najprv prítomní vzývali Ducha Svätého a vzdávali Bohu vďaky. Spoločná modlitba bola popretkávaná piesňami. Čítala sa aj žalmová stať zo Svätého Písma. Téma stretnutia znela – František Blachnický: O zodpovednosti. Z prečítaného textu vyplynulo, že potreba zodpovednosti za bratov i celý národ je veľmi aktuálna a nevyhnutná. Téma ponúkla prítomným návod ako prežívať túto zodpovednosť v každodennom živote, pričom je dôležité mať stále na mysli fakt, že iba Kristus zvíťazil nad mocou zla, a že zvíťazil v postoji odpustenia. Ako ďalej vyvstalo z témy, toto má byť aj naša cesta, aby sme po nej kráčali s vedomím, že našou úlohou je vyslobodiť človeka od všetkého, čo bráni jeho duchovnému rozvoju. V závere členovia a kandidáti KOČ zaspievali hymnu KOČ a pomodlili sa za blahorečenie otca Františka Blachnického.

Pane, nech s vedomím, že si raz a navždy zvíťazil nad zlom, kráčame životom a pomáhame tým, ktorí sú zviazaní nejakou závislosťou.

Pavol Kall

Foto: Daniela Polláková

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign