Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


VÝZVA K MODLITBE !!!!!!!!!!!!!!!!!

MODLITEBNÉ BDENIE NA ÚMYSEL POČATÉHO ŽIVOTA

Dňa 27. novembra 2010 na vigíliu prvej adventnej nedele Svätý otec Benedikt XVI. bude viesť modlitebné bdenie v rímskej bazilike sv. Petra na úmysel každého začínajúceho ľudského života. Pápež vyzýva, aby sa celá cirkev zapojila do tejto modlitby.

Bude to mimoriadne dôležitá udalosť v dejinách cirkvi. Kardinál Burke, prefekt Najvyššieho tribunálu apoštolskej signatúry zdôrazňuje, že je to najdôležitejšia a najsilnejšia iniciatíva, do ktorej sa môžeme zapojiť na obranu života. Je potrebné to urobiť, je potrebné sa modliť na úmysel života, je potrebné dať odpoveď na pápežský apel.

Už v októbri 2010, keď sa uskutočnil V. svetový kongres modlitby na obranu života v Ríme, účastníci z 54 krajín prijali s veľkým nadšením túto výzvu. Ako prví na výzvu Benedikta XVI. odpovedali americkí a poľskí biskupi.

Diakonia života Hnutia Svetlo-Život v Poľsku povzbudzuje všetky spoločenstva (aj naše na Slovensku), aby sa v jednote s pápežom zapojili do vigílie života v modlitbách na úmysel počatého života. Má to byť modlitba celej cirkvi, ktorú organizujú otcovia biskupi a farári vo svojich farnostiach. Je potrebné, aby sme sa zapojili v rámci diecézy alebo farnosti.

Rovnako sa obraciame na všetky skupiny, ktoré si 27. novembra 2010 budú robiť víkendové duchovné obnovy (OM) alebo iné stretnutia, aby sa tiež zapojili do tohto podujatia.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign