Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


SVETOVÉ STRETNUTIE RODÍN

Toto podujatie je iniciatívou pápeža sv. Jána Pavla II. Je to jeden z odkazov jeho duchovného testamentu. V týchto dňoch 21.-26.8.2018 v írskom Dubline prebieha IX. Svetové stretnutie rodín. Toto podujatie dáva dôraz na rodinu a jej miesto v Cirkvi a spoločnosti.

Sv. Ján Pavol II a rodina

Pápež bol veľmi zaangažovaný do témy rodina. V roku 1981 napísal ako ovocie biskupskej synody apoštolskú adhortáciu FAMILIARIS CONSORTIO o rodine. K životu povolal PÁPEŽSKÚ RADU PRE RODINU. V roku 1994 napísal LIST RODINÁM. V rokoch 1979 – 1984 počas generálnych audiencii ohlasoval katechézy na rodinnú tematiku.

Svetové stretnutia rodín so sv. Jánom Pavlom II.

Sv. Ján Pavol II inicioval aj v rámci cirkvi MEDZINÁRODNÝ ROK RODINY v čase od 26.12. 1993 do 30.12.1994. Aj svetový deň pokoja 1.1.1994 zasvätil rodine. V posolstve okrem iného zdôrazňuje, že rodina má misiu pri odovzdávaní života a ochrany nad ním a že takto zabezpečuje budúcnosť ľudstva. Aj pri Svetovom dni masmédií 1994 poukázal tiež na televíziu, ktorá hlboko vplýva na rodinný život. V tomto roku prvý raz pápež pozval rodiny celého sveta do Ríma v dňoch 8.-9.10.1994 na stretnutie pod heslom: RODINA JE SRDCOM CIVILIZÁCIE LÁSKY. Bol to vrchol medzinárodného roka rodiny. Ďalšie svetové stretnutia rodín so sv. Jánom Pavlom II boli v roku 1997 v Rio de Janeiro, v roku 2000 v Ríme a v roku 2003 v Manile (v zastúpení kard. Trujillo). Na Filipínach bolo ohlásené ďalšie stretnutie rodín na rok 2006 v španielskej Valencii.

Aj ďalší pápeži sa stretávajú s rodinami

Vo Valencii bolo V. stretnutie rodín s pápežom Benediktom XVI. Potom v roku 2009 rodiny sveta sa stretli v Mexiku. V roku 2012 v talianskom Miláne. A rok 2015 miestom celosvetového stretnutia rodín bola americká Filadelfia. Tam už bol prítomný pápež František.

Tradične stretnutie rodín je sprevádzane teologickým kongresom, na ktorom sú vedecké stretnutia a pastoračné úvahy na rodinné témy.

V týchto dňoch prebieha 9. Svetové stretnutie rodín v Dubline pod názvom: EVANJELIUM RODINY – RADOSŤ PRE SVET.

Aspoň duchovne sa spojme s týmto podujatím. A urobme všetko pre to, aby aj naše rodiny boli svetlom a radosťou pre svet, v ktorom žijeme.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign