Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša s otcom Jozefom Heskem v Lipanoch, 14. novembra 2018

Lipany
V stredu 14. novembra 2018 sa stretli členovia a kandidáti Kruciaty oslobodenia človeka a Domácej cirkvi v Lipanoch, aby spoločne oslavovali Pána na svätej omši v Kostole sv. Márie Magdalény.

Svätú omšu slúžil otec Jozef Heske, ktorý v homílii zdôraznil, že naša záchrana a vykúpenie neprichádza kvôli našim dobrým skutkom, ale z Božej milosti a skrze Božie milosrdenstvo. Avšak aj dobré skutky sú dôležité v živote človeka, keďže nimi sa prehlbuje kresťanská viera. Ďalej v homílii podčiarkol dôležitosť nášho kúpeľa znovuzrodenia a obnovy v Duchu Svätom, aby sme mohli intenzívne prežiť svoj krst.

Počas svätej omše sa zapojili do liturgie samotní prítomní veriaci, či už čítaním Božieho slova, hrou a spevom, alebo prednášaním vlastných prosieb. Bol to zaiste veľmi požehnaný čas, prežitý v Božej prítomnosti a v spoločenstve bratov a sestier.

Po skončení svätej omše sa prítomní presunuli do miestnej čajovne, kde pokračoval program modlitbou, otvorenou diskusiou na aktuálne témy ohľadom ďalšej vízie spoločenstva v Lipanoch a pohostením. V diskusii sa hovorilo o potrebe väčšej angažovanosti KOČ v samotnom meste a okolí, taktiež o možnosti organizovať raz mesačne modlitbu chvál či adorácie pred Najsvätejšou Sviatosťou. Otec Jozef v závere pripomenul, že je potrebné si denne obnovovať svoju kresťanskú identitu a klásť si otázku – kto som, a až potom sa pýtať – čo budem konať; teda najprv byť a až potom konať. Tieto slová vzťahoval aj na samotné spoločenstvo.

Pane, ukáž nám skrze Ducha Svätého cestu, ktorou máme kráčať vo svojom osobnom živote, ako aj v živote celého spoločenstva.

Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign