Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Na Vianočnom stretnutí v Lipanoch

Vo štvrtok 27. decembra 2018, v tretí deň Vianočnej oktávy a v deň slávnosti sv. Jána evanjelistu, sa zišli členovia a kandidáti KOČ, Hnutia Svetlo-Život a Domácej cirkvi v Lipanoch, aby spoločne poďakovali Pánovi za uplynulý celý rok, prežitý v spoločenstve bratov a sestier, v neustálej formácii a nezištnom sebadarovaní.

Hlavná časť programu sa konala v miestnom farskom Kostole sv. Martina, kde slúžil svätú omšu otec Jozef Heske. V homílii poukázal na vzájomný vzťah lásky medzi Ježišom a Jánom ako jeho učeníkom. Podčiarkol fakt, že každý kresťan má byť učeníkom Ježiša Krista, a to tak, že ho prijme do svojho srdca, nechá sa formovať jeho láskou a stane sa jeho žiakom. Ďalším stupňom lásky, o ktorej hovoril otec Jozef, je vzájomná láska – agapé. Priblížil aj niekoľko myšlienok o láske od otca Františka Blachnického: „Uveriť v lásku Boha, znamená žiť s láskou. Život môže mať prameň iba v láske. Boh neustále dobieha človeka svojou láskou, túži mu dať seba samého.“

Spomienková brožúrka a koledy

Po svätej omši, na ktorej sa zapojili do liturgickej služby samotní členovia HSŽ a KOČ, sa ťažisko programu presunulo do Pastoračného centra, kde čakalo na prítomných pohostenie. V rámci programu si prítomní prevzali spomienkovú brožúrku s vybranými fotografiami z podujatí uplynulého roka a pustili sa do vzájomných obohacujúcich rozhovorov. Zaznelo aj malé vianočné zamyslenie a koledy. Pred záverom boli premietnuté fotografie zo všetkých akcií, organizovaných v spoločenstve v priebehu celého roka, a špeciálne vianočné fotonávraty, ktoré zachytávajú atmosféru vianočných stretnutí z minulých rokov. Veľká vďaka patrí Pánovi aj všetkým zainteresovaným za toto milé a hodnotné podujatie, ktorým sa ešte viac potvrdila vzájomná jednota a láska vo vnútri spoločenstva.

Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign