Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Na prvej novoročnej svätej omši za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch

Streda 9. januára patrila aj svätej omši s úmyslom za oslobodenie zo závislostí v Kostole sv. Martina v Lipanoch a následnému modlitbovo-formačnému stretnutiu v miestnej čajovni.

Otec Michal Marčák vychádzal v homílii z evanjeliového úryvku o nasýtení zástupu chlebom a rybami. V súvislosti s tým pripomenul myšlienku pápeža Františka – v nej hovoril o Ježišovi, že sa narodil v dome chleba ako eucharistický chlieb, ktorý sa dáva človeku. Otec Michal zdôraznil samotné lámanie chleba, ktoré predchádzalo neskoršiemu nasýteniu zástupu. A toto podelenie sa dal do súvisu so životom každého kresťana, pretože práve kresťania majú byť tými ľuďmi, ktorí napodobňujú svojho Pána a vedia sa ochotne podeliť so svojimi bratmi a sestrami. Do priebehu svätej omše sa zapojili aj členovia KOČ, a to nesením obetných darov.

Po skončení svätej omše nasledovalo modlitbovo-formačné stretnutie v čajovni, kde sa po spoločnej modlitbe k Duchu Svätému preberala téma – ľudia, ktorí menia obyčaje vo svete. V závere témy silno zarezenovali tieto myšlienky: „ODVAHA, SVEDECTVO, VERNOSŤ VOĽBE A JEDINEČNOSŤ – to sú slová, ktoré sa majú spájať s ľuďmi KOČ. Ozaj! KOČ to je sprevádzanie tých, ktorí sa nemôžu vlastnými silami oslobodiť.“ V rámci diskusie sa niektorí členovia KOČ pristavili pri myšlienkach danej témy a zhodli sa na tom, že abstinencia od alkoholu nie je len otázkou zdravého životného štýlu, ale že má naozaj oveľa hlbší význam. Zdôraznili tiež dôležitosť osobného svedectva. Potom sa prítomní vzájomne povzbudili v prežívaní svojho abstinentského záväzku a prosili Pána o potrebné milosti aj na príhovor Božieho služobníka Františka Blachnického.


Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign