Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša s úmyslom za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch 8. mája 2019

Lipany nad Torysou

V stredu 8. mája sa opäť po mesiaci uskutočnil duchovný program s úmyslom za oslobodenie zo závislostí. Veriaci sa stretli v Kostole sv. Martina v Lipanoch, kde najprv prebiehala modlitba posvätného ruženca.

Vyvrcholením programu bola svätá omša, ktorú celebroval miestny farár Michal Marčák. Ten v úvode privítal aj deti, ktoré počas predchádzajúcej nedele prijali sviatosť Eucharistie. Povzbudil nielen ich, ale aj ostatných prítomných, aby si zachovali čisté srdcia pre prijatie Pána Ježiša. V homílii okrem iného hovoril o dôležitosti intímneho zrastenia sa s Kristom v Eucharistii, ktorý je naším Pánom.

Po svätej omši sa program presunul do miestnej čajovne, kde sa konalo modlitbovo-formačné stretnutie. Zazneli loretánske litánie, pieseň k Duchu Svätému a prosby veriacich. Spoločná modlitba pokračovala piesňami a chválami. Témou stretnutia boli myšlienky z prednášky otca Františka Blachnického, konkrétne jej tretia časť, v ktorej Blachnický predstavuje metódu a cestu formácie nového človeka. V rámci textu zvlášť upútali slová o tom, že neustálou snahou človeka má byť podriadenie sa požiadavkám svetla, lebo „svetlo pravdy je norma a sila k tomu, aby poznanie a myšlienky sa priblížili k životnému konaniu.“ V texte boli v rámci metód formácie nového človeka predstavené: formačná oáza i malé skupiny. V závere podujatia sa prítomní pomodlili modlitbu k Božiemu služobníkovi Františkovi.

Nech aj toto stretnutie prispeje k tomu, aby sa v našich srdciach opäť rozhorela túžba byť novým človekom, ktorý šíri novú kultúru s cieľom zmeniť tento svet.
Pavol Kall
Foto: Daniela Polláková

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign