Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch, 9. októbra 2019

V stredu 9. októbra sa konal duchovný program s úmyslom za oslobodenie zo závislostí v Lipanoch. Jeho súčasťou bola modlitba bolestného ruženca, svätá omša, adorácia a uctenie si relikvií sv. Šarbela s následným pomazaním olejom, ktorý vyteká z jeho tela. Úcta k tomuto svätcovi sa šíri aj u nás a zapájajú sa do nej ďalšie farnosti.

V homílii pripomenul kaplán Dušan život sv. Šarbela a podelil sa aj o svoje osobné zážitky z návštevy miest, kde pôsobil tento mocný orodovník. „Zrieknime sa svojej vôle, lebo až potom Boh môže konať v nás zázraky,“ zdôraznil s tým, že viera uzdravuje a nie samotný olej sv. Šarbela. V homílii zarezonovala myšlienka, že Boh pozerá na ľudské srdce, či ho otvoríme pre neho a že Boh miluje človeka aj v chorobe. K súčasnej dobe kaplán poznamenal, že ľudia hľadajú šťastie v materiálnych veciach, ale najväčším pokladom je láska, ktorá najviac zaváži vo chvíli nášho odchodu do večnosti. V závere pozval prítomných k tomu, aby sa modlili srdcom, aby dali Bohu svoju chorobu, pokorili sa, ľutovali všetko, čo nebolo vykonané z lásky.

V následnej adorácii sa Boh stretol s človekom a človek chválil svojho Stvoriteľa, prosil za svoje konkrétne úmysly, zveleboval Božiu veľkosť a odprosoval za svoje previnenia. Na konci nastala chvíľa pomazania olejom sv. Šarbela, ktorého príhovor u Pána je mocný.

Sv. Šarbel, oroduj za nás, a zvlášť za tých, ktorí znášajú veľké trápenia.Podľa podkladov spracoval: Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign