Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša za oslobodenie a uzdravenie v Lipanoch, 6. novembra 2019

V stredu 6. novembra, v čase dušičkovej oktávy, sa stal Kostol sv. Martina v Lipanoch opäť miestom modlitieb za akokoľvek závislých a ich rodinných príslušníkov. Najprv na tento úmysel znela modlitba posvätného ruženca. Potom slávil miestny kaplán svätú omšu a po nej nasledovala adorácia.

V homílii kaplán Dušan najskôr pripomenul najvyššiu prioritu v živote človeka, ktorou je láska k Bohu. Na druhej strane zdôraznil, že milovanie rôznych bôžikov tejto doby človeka ničí. Láska k Bohu, ako vyplynulo ďalej z homílie, má byť väčšia ako láska k rodičom či majetku. Zaznela aj myšlienka o tom, že aby nás Boh oslobodil, je potrebné odpúšťať druhým a úprimne ľutovať svoje hriechy. Prekliatie nazval kaplán Dušan stenou, ktorá nám bráni žiť v láske a požehnaní, a kliatbu pomenoval ako väzenie, ktoré nás drží v hneve a smútku. Povzbudil prítomných slovami, že každý kresťan je pod Božou ochranou. V závere podčiarkol myšlienku o ľudskej slobode, ktorá je spojená s klaňaním sa jedinému Bohu. „Prosme o slobodu srdca, aby Boh bol kráľom nášho srdca,“ uzavrel.

Počas adorácie Najsvätejšej Sviatosti sa prítomní ponorili do Božej prítomnosti a otvorili svoje srdce Božej milosrdnej láske.


Podľa podkladov spracoval: Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign