Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Na vianočnom stretnutí HSŽ, KOČ a Domácej cirkvi v Lipanoch

V sobotu 28. decembra 2019, v čase Vianočnej oktávy a v deň slávnosti sv. Neviniatok, sa stretli členovia, kandidáti a sympatizanti Kruciáty oslobodenia človeka, Hnutia Svetlo-Život a Domácej cirkvi v Lipanoch. Spoločne oslávili narodenie nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista a poďakovali Bohu za uplynulý rok.

Najprv sa konala v kostolíku na Petrovenci adorácia pred Najsvätejšou Sviatosťou, spojená s modlitbou Korunky k Božiemu milosrdenstvu. Svätú omšu následne slávil kaplán Dušan. V homílii zdôraznil potrebu neustáleho pokánia, bez ktorého, ako hovorí Ježiš, zahynieme. „Cez pokánie chceme dnes oslavovať Svätú rodinu. Boh nám dáva stále čas na pokánie; stále máme čas na pokánie, kým žijeme. Prosme Máriu, aby nám dala spoznať aj tieto časy, aby sme aj my videli, že každý z nás potrebuje pokánie. ... Cez pokánie môžeme byť aj my uzdravení. Boh miluje pokánie.“ V tejto súvislosti hovoril aj o Fatime a fatimských deťoch, ktoré nosili pásy pokánia. Pripomenul, že hĺbku pokánia môžeme spoznať iba cez lásku. „U Boha má väčšiu hodnotu ten, kto zdvihne špendlík z lásky, ako ten, kto postaví s pýchou katedrálu,“ citoval myšlienku sv. Terézie z Lisieux a poukázal na dôležitosť modlitby a pôstu v živote človeka. „Kto sa modlí, nebojí sa budúcnosti. Kto sa postí, nebojí sa satana, lebo satan sa bojí modlitby a pôstu,“ pripomenul kaplán. V homílii hovoril aj o aktuálnom stave dnešných rodín vo svete, kde sa dôležitosť rodiny akosi vytráca. Otec má milovať manželku ako Kristus miluje Cirkev; vzájomná úcta v manželstve a rodine je veľmi potrebná – zarezonovalo z homílie. V závere zaznela prosba o milosti, ktoré vedú človeka k svätosti a spáse.

Stretnutie pokračovalo v miestnej čajovni, kde bolo prichystané chutné pohostenie. Program pozostával aj zo spevu vianočných kolied a prezentácie fotografií, zachytávajúcich podujatia roku 2019. Vďaka patrí predovšetkým Pánovi, že sme mohli spoločne prežiť požehnaný čas v spoločenstve bratov a sestier, a taktiež všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na príprave tohto už tradičného vianočného podujatia.


Spracoval: Pavol Kall
Foto: Daniela Polláková

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign