Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svätá omša za oslobodenie a uzdravenie v Lipanoch, 8. januára 2020

Streda 8. januára 2020 patrila duchovnému programu za oslobodenie zo závislostí, ktorý prebiehal v Kostole sv. Martina v Lipanoch. Po modlitbe posvätného ruženca nasledovala svätá omša a adorácia.

Svätú omšu slávili pán kaplán Dušan a pán farár Michal. V homílii sa pán kaplán Dušan zameral na svätú Filoménu, ktorej úcta sa šíri po celom svete. Olej tejto svätice sa stáva aj na Slovensku prostriedkom, cez ktorý Boh uzdravuje ľudí od rôznych chorôb. Známe sú aj pravidelné stretnutia k úcte sv. Filomény v Spišskom Podhradí. Na jej príhovor bol v minulosti uzdravený napríklad sv. Ján Mária Vianney, ktorý často hovorieval: „„Moje deti, svätá Filoménka má u Boha veľkú moc a má láskavé srdce. Modlime sa k nej s veľkou dôverou!“ Pán kaplán Dušan v homílii zdôraznil: „Ak sa nezriekneme hriechu, tak nemôže byť uzdravené naše srdce.“ Svätú Filoménu označil za tú, ktorá išla proti prúdu, a vyzdvihol potrebu obnovy kresťanskej čistoty mládeže dnešných čias. Citoval aj z niektorých uzdravení, ktoré sa udiali na príhovor tejto mocnej orodovníčky u Boha. V závere poprosil v mene prítomných svätú Filoménu o silnú vieru, cez ktorú môžeme zažiť zázrak uzdravenia.

Po svätej omši nastal milostiplný čas adorácie Najsvätejšej Sviatosti a pomazanie olejom svätej Filomény. Nech Pán koná aj na príhovor svätej Filomény a oslobodí ľudské srdcia, spútané nejakou závislosťou.

Podľa podkladov spracoval: Pavol Kall

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign