Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je štvrtok 30. jún 2022 , meniny má Melánia , zajtra bude mať meniny Diana. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie KOČ v Lipanoch

(nedeľa 27.3.2011)

Začali sme korunkou k Božiemu milosrdenstvu obetovanou za závislých vo farskom kostole a pokračovalo krížovou cestou so zameraním na alkoholizmus. Krížovú cestu viedol o. Jozef Heske. Účastníkmi boli členovia a sympatizanti z Levoče, Orlova, Starej Ľubovne , Lipian a okolia.
Po krížovej ceste nasledovala katechéza o. Jozefa Heskeho a svedectvá Jožka z Levoče a Gitky zo Smižian. Po krížovej ceste sa záujemcovia stretli v čajovni kde sme modlitbou , zdieľaním pokračovali .Svojim svedectvami nás povzbudili Jožko zo Starej Ľubovne a Oľga z Levoče. Stretnutia sa zúčastnili okrem členov, kandidátov a sympatizantov KOČ aj ľudia, ktorí majú problém s alkoholom a ich rodinní príslušníci. Jeden manželský pár sa rozhodol podpísať deklaráciu ako kandidáti z čoho máme veľkú radosť. Stretnutie sme ukončili agape. Bol to veľmi požehnaný čas.

Ohlasy

  • Bola zameraná na problém, ktorý v poslednej dobe trápi nielen Lipany, ale aj môžem povedať celé Slovensko. (Paľo)
  • Bol by som šiel, keby som nebol v práci, ale počul som veľmi dobré ohlasy na Lipianskú Krížovú cestu z nedele. Ale počul som o Krížovej ceste v Levoči kde sa chodí a zastavenia sú pri krčmách, to by malo možno ešte väčší efekt, aby sa tí, čo pijú zahanbili verejne, aby to aj na nich zanechalo účinok. Neuzatvoriť sa, ale verejne vystúpiť, to by malo podľa mňa väčší dosah. (Jaroslav )
  • Málo to určite veľkú úroveň, bola pripravená na vysokej úrovni len škoda, že to nepočuli tí, ktorých sa to bezprostredne dotýka, lebo neboli v chráme. Ale verím, že sa tento ohlas dostane aj k ním. Takáto forma Krížovej cesty nám aj ostatným kresťanom pomáha sa dôstojne pripraviť n slávenie Veľkonočných sviatkov najmä zmŕtvychvstania nášho Pána . (Tono )
  • Aj keď som nemohla prísť v nedeľu do čajovne , bola som na Krížovej ceste a chcem povedať, že som bola nadšená nielen z toho, koľko tam bolo ľudí, ale zo všetkého , čo tam bolo povedané. Urobilo to na mňa veľký dojem a rozprávam o tom ďalej. Vážne uvažujem nad zložením sľubu abstinencie za môjho muža. Nadchla ma táto myšlienka a po Medžugorí viem, že len modlitba a pôst pomôžu vyliečiť sa zo závislosti. (Danka)
  • počas tejto krížovej cesty nás oslovili zastavenia krížovej cesty, ktoré boli veľmi silné. Zvlášť bolo veľmi silné svedectvo Jožka Štefančíka, ktoré odznelo v čajovni, ktoré nás veľmi oslovilo (manželia Beňovi)
  • krížová cesta bola pre mňa veľkým povzbudením. Zastavenia boli síce krátke, ale zasahovali rovno do živého. Veľmi ma povzbudilo a potešilo, že sa našli ľudia, ktorí prišli aj do čajovne a viac sa zaujímali o pôsobenie a stretávanie sa Kruciáty v našom meste (Hanka)
  • veľmi silné zamyslenia nad bratmi a sestrami, ktorí podľahli alkoholu. Bolo to ,ako živý bič na rany ľudí, ktorých sa to týka. Žime tak, aby sme boli živým svedectvom pre iných. Amen (Helenka)

Niekoľko fotografií

Danielka

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign