Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je štvrtok 30. jún 2022 , meniny má Melánia , zajtra bude mať meniny Diana. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie KOČ v Lipanoch

(nedeľa 10.4.2011)

Začali sme modlitbou, zdieľaním a katechézou o. Jozefa Heskeho – posolstvo svätého otca Benedikta XVI na pôst.
Vyberáme z myšlienok a postrehov účastníkov:

 • počas dnešného stretnutia nás veľmi pekne povzbudil o. Jozef Heske, ohľadom pôstu, že máme dávať almužnu a venovať sa blížnemu, nebyť zameraný na seba ,ale na iných (manželia Beňovi)
 • musíme mať iniciatívu prísť k Ježišovi ako Lazárove sestry prišli k Ježišovi a potom Ježiš porieši problém (Marek)
 • na tomto stretnutí ma veľmi oslovilo a povbzbudilo rozprávanie otca Jozefa o Lazárovi, že aj keď sa zdalo, že sa už všetko skončilo Bohu nič nie je nemožné aj keď sa zdá už všetko stratené. Ježiš je vždy našou nádejou (Hanka)
 • sme v hrobe? Pán Ježiš nám hovorí vyjdite zo svojich hrobov. Máme byť oporou pre svojich bratov a sestre tromi spôsobmi – almužnou, pôstom a modlitbou. Buďme si navzájom oporou a povzbudením. Amen (Helenka)
 • Stretnutie Kruciáty bolo obohatené o dvoch nových ľudí, ktorým tiež problém s alkoholom zmenil jednej mamke z Rožkovian celkom kľudný život. Kedy milujúceho syna premohol alkohol a stratil rodinu a keby ho nebola prichýlila bol by možno ostal na ulici. Snažili sme sa jej poradiť, lenže bolo to dosť ťažké, lebo syn ktorý sa mal dostaviť neprišiel. Minulého stretnutia sa zúčastnil. Bol to požehnaný čas. Bol som povzbudený tým ,že sme sa stretli a mohli si vymeniť názory a pomodliť sa (Vlado)
Z myšlienok katechézy
 • Boh je mocný Boh, nevyriešiteľný problém vie vyriešiť,
 • náš hrob sú choroby, závislosti, celý svet sa zrútil – to je 4 dňová mŕtvola – Boh ma vždy riešenie,
 • máme mať postoj nádeje, víťazstva , vždy je tu riešenie aj vtedy ak je z ľudského hľadiska komplikovaná situácia,
 • dôverovať Bohu, viac sa mu odovzdať, dávať ho na 1. miesto v živote,
 • my ľudia máme tendenciu sťažovať sa, bedákať,
 • príkladom pre nás môže byť Jób.
Z Posolstva Svätého Otca Benedikta XVI.na pôstne obdobie 2011

Prostredníctvom tradičnej praxe pôstu, almužny a modlitby, ktorá je výrazom obrátenia, nás Pôstne obdobie učí prežívať Kristovu lásku čoraz radikálnejšie. Pôst, ktorý môže byť motivovaný rôzne, nadobúda pre kresťana hlboko náboženský zmysel: chudobnejšou stravou sa učíme prekonávať egoizmus a žiť podľa logiky darovania a lásky; zrieknutím sa niečoho – a nielen nadbytočného – sa učíme odvrátiť svoj pohľad od vlastného „ja“, aby sme objavili niekoho vedľa nás a spoznali Boha v tvárach mnohých našich bratov. Pre kresťana nemá pôst nič spoločné s egocentrizmom, ale otvára ho väčšmi Bohu a potrebám ľudí, zaisťuje, ža sa láska k Bohu stáva aj láskou k blížnemu (porov. Mk 12, 31).Na našej ceste sa stretáme aj s pokušením chcieť vlastniť, so žiadostivou túžbou po peniazoch, ktorá ohrozuje prvenstvo Boha v našom živote. Prax dávania almužny je výzvou, aby sme Bohu dali prvenstvo a voči druhým boli pozorní, aby sme znovu objavili nášho dobrého Otca a prijali jeho milosrdenstvo.
Pozorné počúvanie Boha, ktorý neustále hovorí k nášmu srdcu, totiž sýti našu vieru na ceste, na ktorú sme sa vydali v deň krstu. V modlitbe, naproti tomu nachádzame čas pre Boha, aby sme poznali „jeho slová, ktoré nepominú“ (porov. Mk 13, 31), aby sme mohli vstúpiť do toho intímneho spoločenstva s ním, ktoré nám „nik nevezme“ (porov. Jn 16, 22) a ktoré nás otvára nádeji na večný život, ktorá neklame.

Niekoľko fotografií

Danielka

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign