Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je štvrtok 30. jún 2022 , meniny má Melánia , zajtra bude mať meniny Diana. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Stretnutie v Lipanoch
24. jún 2012

V nedeľu 24.6.2012 sa uskutočnilo v čajovni v Lipanoch stretnutie Kruciáty oslobodenia človeka. Stretnutia sa zúčastnili aj otec Martin a hostia z Orlova. Najprv sme napísali na lístky mená závislých za ktorých sa chceme modliť. Pokračovali sme modlitbou k Duchu Svätému. Prečítali sme si Božie Slovo Mk 4,26-34 a rozjímanie na tému:

Rastiem, rastieš, rastieme
(Mk 4,26-34)

Ak hovoríme o raste, máme na mysli najmä duchovný rast. Ako to píšu známi duchovní lídri Imrich Degro a Mário Mikulášik, jeho základným predpokladom je, že za určitý čas získavame určitú kvalitu – zrelosť. V našom snažení môžu nastať podľa nich štyri stavy: Prvý, že nerastieme – čas beží a my sme stále rovnakí. Žiaľ, niekedy si na tento stav zvykneme. Porovnávame sa s „horšími“ a vravíme si: „Stále som lepší ako ten alebo táto, mne tento stav úplne stačí.“ Druhým stavom je, že rastieme pomaly, pomalšie, ako by sme mali – a to je zameškaný vývoj. Je to najmä vtedy, ak neposilňujeme svoju vôľu. K tomu sa môže pridať aj naša neochota počúvať rady duchovného vodcu, spovedníka, či hlas nášho svedomia. Povedané inak, odkladáme svoje obrátenie a kvalitný duchovný život na „potom“. Treťou možnosťou je, že rastieme normálne – a to je ideálny rast. To znamená, že ideme primeraným tempom do hĺbky nielen v poznaní, ale aj v prežívaní nášho každodenného života. Štvrtou možnosťou je, že rastieme veľmi rýchlo, a to je nebezpečné. Môže sa nám pritom stať, že v niečom budeme na veľkej duchovnej výške – dokážeme sa napríklad dlho modliť, čítať dobré knihy, ovládať sa v pokušeniach –, bude nám však chýbať ľudskosť spojená s trpezlivosťou so slabosťami iných a ochotou prijať fakt, že ich rast môže ísť iným tempom a inou cestou, ako to bolo u nás.

Boh nás nevytrhne z času len preto, že chceme byť rýchlo duchovní a zrelí. On vie, že všetko má svoj čas, aj rast viery. (KN 24 – z 17.6.2012)

Premeditovali sme si tento text a podeli sa s tým ako sa vidíme v akom stave. Stretnutie sme ukončili modlitbou vďaky a otec Martin nás požehnal. Bol to požehnaný čas.

Vďaka ti Pane.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign