Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Vianočná mentalita po celý rok

Končíme /skončili sme/ vianočný čas. Prechádzame do všedného obdobia. Čakajú nás každodenné povinnosti. Vianoce sa síce končia, ale vianočná mentalita by mala zostať v našich postojoch po celý rok.

S Vianocami je spojené mestečko Betlehem, kde sa narodil malý Ježiš. Do mestečka prichádzajú ľudia chudobní, ale aj zámožní. Aby sa stretli s Dieťaťom Ježišom. Malé dieťa je akoby magnetom, ktoré priťahuje ostatných.

Aj moje srdce má byť Betlehemom, kde je stredobodom Ježiš. Takisto aj moja rodina má byť Betlehemom, kde v centre všetkého diania je Ježiš. Betlehem po hebrejsky znamená Dom chleba. Chlieb je symbolom lámania a dávania. Veď sa aj hovorí: ... a čo sa mám rozkrájať ako chlieb? ... alebo ... buď dobrý ako chlieb...

Buďme vo svojich rodinách voči sebe navzájom dobrí ako chlieb. Členovia rodiny navzájom. Manželia voči sebe. Rodičia a deti vzájomne. Aj vo vzťahu k starým rodičom. Prejavujme si lásku a úctu. Slúžme si navzájom. Odpúšťajme si. Vzájomne sa akceptujme. Nech slnko nezapadá nad našim hnevom. Buďme k sebe dobrí ako chlieb. Skutočne nech každá naša rodina sa stane Betlehemom – domom chleba.

Nech aj okolie a ľudia, ktorí sa s nami stretávajú, vnímajú naše rodiny ako Betlehem - Dom chleba. Nech naše rodiny sú evanjelizačnými spoločenstvami, ktoré ponúkajú Chlieb. Rozdávajme lásku ľudom prichádzajúcim aj zvonka. Majme prosociálne cítenie. Buďme vnímaví na biedu človeka, zvlášť na človeka, ktorý je zotročený všeliakými otroctvami. Všímajme si ľudí na okraji spoločnosti. Rozdávajme vieru v Ježiša Krista. Buďme apoštolskí. Evanjelizační. Buďme viditeľní svojou službou v cirkvi a spoločnosti.

Betlehem – Dom chleba. Chlieb sa láme a dáva.

Keď naše srdcia a naše rodiny budú domom chleba, tak vianočná mentalita nás bude sprevádzať po celý Rok viery.


To nám všetkým želám z celého srdca.Otec Jozef Heske

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign