Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Prečo ísť na Pochod za život

Otec František Blachnický reagoval veľmi intenzívne, promptne a živo na výzvy Cirkvi od času II. vatikánskeho koncilu až do konca svojho života. Dokázal niekedy všeobecne výzvy Cirkvi, ktoré mnohí prehliadali, skrze svoj dar a skúsenosť odsúdenia na smrť, veľmi konkrétnym spôsobom uvádzať do života a tak ovplyvniť dejiny nielen svojho národa, ale aj iných.

Na Slovensku vychádza významná a možno v posledných rokoch prvá veľká výzva pastierov cirkvi, ktorá nás pobáda k prejaveniu svojho presvedčenia navonok konkrétnym spôsobom.

Ako spoločenstvo, ktorého charizmou je svedectvo plnosti života, chceme sa pripojiť k tejto výzve a zúčastniť sa Pochodu za život. Je čas naplniť obsah našich listov jednoty, ktoré posielame z dní spoločenstva a ukázať jednotu so svojimi pastiermi konkrétnym spôsobom.

Nie je to protest, ani obviňovanie kohosi, nie je to boj proti človeku. Chceme dnes vydávať svedectvo o tom, že sú tu ľudia, ktorí vo svetle rozumu a Kristových slov vyslovujú svoje ÁNO životu, sú presvedčení o tom, že východisko z problému a ťažkej situácie nie je ukončiť život niekomu, ale práve v daní mu šance žiť. Moja prítomnosť na Pochode je postavenie sa k bratovi a sestre, na ktorých je vyvíjaný tlak verejnej mienky vyriešiť „problém“ smrťou. Chceme svedčiť o tom, že je klamstvo, ak niekto tvrdí, že zničiť život komusi nás privedie ako jednotlivcov či spoločnosť k spokojnosti a blahu.

Tento pochod je KRUCIÁTOU oslobodenia človeka. Podstatou kruciáty je byť slobodný v láske, byť oslobodený od strachu. A láska znamená zomierať sebe. Preto sloboda v tomto prípade spočíva na dobrovoľnom zapretí seba, prekonaní svojej pohodlnosti a nebojácnom vyjadrení svojej radosti zo života. V prvom rade si uvedomujeme, že to nemôže byť jednorazová akcia urobenia akéhosi „humbuku“ po meste. Ak naša radosť zo života nie je dnes a teraz a v každej chvíli v nás, radšej na Pochod nechoďme, lebo sme ešte nepochopili za aký život máme bojovať. Je potrebné v prvom rade vydať svedectvo o radosti zo života a v dôsledku toho vysloviť aj svoje NIE možnosti upierať túto radosť iným. Preto tento pochod nie je o robení zo seba heroldov a farizejskom povyšovaní sa nad niekoho, ale o Kristovi-Živote, o krásnej rodine, o slobode, viere, dôstojnosti, láske.

K tomuto pozývam celé Hnutie Svetlo-Život, rodinnú vetvu Domáca Cirkev, Dielo Kruciáty oslobodenia človeka i všetky diakonie, ktoré sa nanovo narodili skrze Kristov kríž, jeho milosrdenstvo a lásku.

o. Peter Komanický, NM HSŽ


Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign