Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Vianočné stretnutie v Lipanoch dňa 30. decembra 2013

V ostatných rokoch vidieť pred Vianocmi stále častejšie sa opakujúci obrázok mnohých ľudí, ktorí sa náhlia do nákupných centier a čosi hľadajú. Prejdú aj niekoľko obchodov, len aby našli to, čím by potešili svojich najbližších, aby Vianoce naozaj „stáli za niečo“. Z nakupujúcich majú radosť majitelia hypermarketov a tržby rastú do závratných výšok. Celý život človeka je poznačený hľadaním. Hľadaním šťastia. Aj do Nového roku si zvykneme priať šťastie, zdravie a pokoj. Zvykneme dodať, aby bol ten nasledujúci lepší. Ponajprv je namieste povedať, ak už bude akýkoľvek, tak nech je vždy prežitý v Božej prítomnosti. Ani jeden deň bez modlitby, bez Božieho Slova, bez lásky a pomoci našim blížnym. Vianočné stretnutie v Lipanoch sa tiež nieslo v znamení novoročných želaní a vinšov. Zúčastnili sa na ňom členovia, kandidáti a sympatizanti Kruciáty, ako aj členovia z hnutia Svetlo-Život a Oázy rodín. Začali sme svätou omšou v malom a útulnom kostole na Petrovenci, ktorú slúžili kňazi o. Martin Gaľa a o. Martin Goč. Hudobný sprievod zabezpečovala Julka Miženková. Do liturgie slova sa zapojili zúčastnení veriaci zo spomínaných spoločenstiev. Myšlienka z prvého čítania by sa mohla pokojne stať naším spoločným novoročným prianím. Píše sa tam: „Nemilujte svet, ani to, čo je vo svete. Ak niekto miluje svet, nie je v ňom Otcova láska. Veď nič z toho, čo je vo svete, ani žiadostivosť tela, ani žiadostivosť očí, ani honosenie sa bohatstvom, nie je z Otca, ale zo sveta. A svet sa pominie, aj jeho žiadostivosť. Kto však plní Božiu vôľu, ostáva naveky.“ Teda nech nám Pán pomáha v tom, aby sme v prvom rade vždy hľadali Božiu vôľu a snažili sa viesť naše konanie vo svetle Božieho slova.

V homílii nás o. Martin Gaľa povzbudil, aby sme sa i naďalej modlili jeden za druhého, aj za tých, ktorí kedysi patrili do nášho spoločenstva. Pripomenul niekoľko momentov zo svojho pôsobenia medzi vysokoškolskou mládežou. Ovocie modlitby bývalých vysokoškolákov ešte z čias komunizmu je podľa neho vidieť aj v dnešnej dobe. V rámci obetných darov priniesli štyria (3 kandidáti a 1 členka ) deklarácie Kruciáty. V závere svätej omše zazneli slová vinšov a želaní aj z úst o. Martina Goča, ktorý momentálne pôsobí vo farnosti Žbince pri Michalovciach.

Po skončení svätej omše sme sa presunuli do jedálne miestnej základnej školy, kde sa konala vianočná večera, pozostávajúca z chutnej a výživnej kapustnice a iných dobrôt. Pred jedlom sme sa spolu pomodlili a pridali aj vlastné prosby a vďaky. Počas konzumácie večere sa rozprúdila medzi nami živá diskusia na rôzne zaujímavé témy. Nezabudli sme ani na spev kolied, do ktorého sa zapojili aj deti. Jedným z klincov programu bolo aj spoločné foto, ktorého finálnu podobu sa nakoniec podarilo vytvoriť. Vďaka nášmu Pánovi za toto pekné a podnetné stretnutie. V neposlednom rade ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prípravy a priebehu celého podujatia. Nech vás Pán bohato odmení.

(Kall Pavol)

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign