Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Svedectvo

o duchovnej obnove EVANJELIUM OSLOBODENIA
vo farnosti Plavnica v dňoch 28. - 30. marca 2014

Bolo pre mňa veľmi povzbudzujúca krížová cesta v piatok. Spôsob, akým viedli členovia Lipianského spoločenstva KOČ túto krížovú cestu, bolo vidieť a cítiť, že zamyslenia nie sú iba prečítané, ale že to čo čítali, sami prežívali vo svojich životoch. Taktiež odvaha vypovedať svedectvo zo svojho života bola pre mnohých a aj pre mňa ukážkou dôvery Bohu.

Výber svedectiev ukázal šírku záberu Kruciaty, kedy bolo hovorené aj o samotnej závislosti a oslobodení z alkoholizmu, o odhodlaní byť "Veronikou" a vystúpiť z radu, pomôcť Kristovi v zotročenom človeku, taktiež svedectvo o zbavení sa otroctva smútku a rozhodnutí vstúpiť do Kruciaty a obetovať sa pre blízkeho človeka. Taktiež svedectvo o sile obety v Kruciate a "zázraku" zbavenia sa alkoholizmu otca v dôchodkovom veku silne zapôsobilo na mnohých a myslím, že vlialo nádej mnohým pochybujúcim. Sobotná katechéza zanechala vo mne poznanie o troch základných pilieroch oslobodenia z otroctva a to:

  1. uznať svoje otroctvo (rôzneho charakteru)
  2. uznať, že iba Ježiš Kristus má moc vyslobodiť ma z neho
  3. volať, prosiť o oslobodenie Ježiša Krista
Adorácia pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou priniesla pre mnohých zahĺbenie sa do seba a spoznanie svojich otroctiev, ktoré Kristus chce uzdraviť v každom z nás. Nedeľné slávenie liturgie sa nieslo v znamení služby. V nej ma nadchlo vykreslenie farnosti ako miesta služby pre všetkých farníkov a tiež spoločenstva, myslím, že to boli slová, ktoré bolo treba vypovedať v našej farnosti pre každého z nás. Svedectvo manželov bolo stručné, jednoduché, priamočiare k téme - vynikajúco doplnilo katechézu a umocnilo slová kazateľa.

Neviem vypovedať slová vďaky za túto evanjelizáciu, bola semienkom zasiatím v jari v našej farnosti, verím v bohatú úrodu a hojnosť plodov v srdciach farníkov, v ich rodinách, a tak aj v celej farnosti.
Ešte raz Bohu vďaka!

Napísal:
Ján z Plavnice

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign