Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Pôstna a modlitbová reťaz za kňazov

(15. septembra – 24. októbra 2012) 

Milí veriaci, pozývame Vás, aby ste sa zapojili do 40 - dňovej reťaze pôstu a modlitieb za všetkých kňazov na Slovensku, ktorá sa začne 15. septembra 2012 - na sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Pôstna reťaz je s požehnaním arcibiskupa B. Bobera, biskupa S. Stolárika a S. Sečku a zastrešuje ju Spolok adorujúcich kňazov.

Spolok adorujúcich kňazov vznikol 25. mája 2012. Zriadením Spolku sa kňazi rozhodli dať odpoveď svojou slobodnou iniciatívou modliť sa za posväcovanie kňazov, za ich vytrvalosť v kňazskej službe a za šírenie úcty a poklony k Eucharistii. Spolok vznikol ako odpoveď na rastúci tlak útokov proti učeniu katolíckeho náboženstva, na napádanie a znevažovanie katolíckej viery, na rastúcu absenciu úcty ku Kristovi v Eucharistii, na znevažovanie úradu Svätého Otca a s ním spojených biskupov a kňazov, ale aj na skutky niektorých našich kňazských spolubratov, ktorými zneuctili kňazský stav.

Reťaz pôstu a modlitieb obetujeme za kňazov na Slovensku - ako poďakovanie Bohu za dar kňazstva a tiež ako prosbu za silu v krízach, za vnútorné uzdravenie. Budeme prosiť o dar nových povolaní a pre tých, ktorí sa vzdialili od Pána budeme vyprosovať návrat k Otcovi.

Kňazov prosíme, aby sa k nám pripojili najmä tým, že odslúžia sväté Omše za seba a ostatných spolubratov, práve v tomto čase.

Priebeh pôstu: Odporúčame pôst, ako ho stanovuje zákon Katolíckej cirkvi o pôste: t.j. len raz za deň sa dosýta najesť, okrem toho ešte dvakrát si niečo zjesť. Nikomu sa nebráni ani pôst o chlebe a vode. Chorí sa môžu do pôstu zapojiť modlitbou, obetovaním svojho utrpenia, zdržiavaním sa televízie, fajčenia...

 Odporúčame v daný deň zúčastniť sa na svätej Omši a obetovať ju za kňazov.

V prípade vašich otázok píšte na adresu postzaknazov@gmail.com. Privítame aj vaše spätné väzby, ako prebiehal pôst a modlitby vo vašej farnosti, ktoré môžete posielať na adresu:  Soňa Vancáková, Helsinská 10, 040 13 Košice.

 Za Spolok adorujúcich kňazov                                            Za OZ Manželské stretnutia       

Mons. Ján Duda                                                                    Mgr. Soňa Vancáková

 „Lebo ty v nás telesným pôstom krotíš zlé sklony, dvíhaš myseľ, udeľuješ silu k čnosti...“ 

                                                                                                                      (4.  pôstna prefácia)

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign