Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Generálny moderátor Hnutia Svetlo - Život sa stal biskupom

Kňaz Adam Wodarczyk – generálny moderátor Hnutia Svetlo-Život bol 13. decembra 2014 Svätým otcom Františkom menovaný za pomocného biskupa katovickej arcidiecézy.

Biskup nominant Adam Wodarczyk sa narodil 3. januára 1968 v Tarnovských Horách. Je kňazom katovickej diecézy. Štúdia ukončil vo Vyššom Sliezskom seminári v Katoviciach, titul magistra teológie získal na Pápežskej teologickej fakulte v Krakove. Kňazskú vysviacku prijal 14. mája 1994 v katedrále Krista Kráľa v Katoviciach z rúk arcibiskupa Damiana Zimonia. V rokoch 1994-1998 bol kaplánom vo farnosti v Chorzowie, a súčasne bol oblastným moderátorom Hnutia Svetlo-Život a moderátorom diecéznej diakonie evanjelizácie Hnutia Svetlo-Život v Katovickej arcidiecéze. Licenciát získal z liturgiky a pastoračnej teológie na Katolíckej univerzite v Lubline. V rokoch 2000-2001 študoval v Ríme. V r. 2007 získal doktorát na základe práce „Kňaz František Blachnický (1921-1987) – život a činnosť“.

Biskup nominant Adam Wodarczyk od svojich mladých rokov patrí do Hnutia Svetlo-Život. Bol animátorom a moderátorom farských spoločenstiev, mnohých oázových duchovných cvičení rôznych stupňov formácie a tiež moderátorom diecéznej diakonie. V súčasnosti je generálnym moderátorom Hnutia. Od roku 2001 plní funkciu postulátora procesu blahorečenia zakladateľa Hnutia Svetlo-Život, Božieho služobníka Františka Blachnického. Biskupským heslom kňaza Adama Wodarczyka bude: „Svetlo-Život”. Biskupské svätenia príjme 6. januára 2015 o 12.00 h v Katovickej katedrále Krista Kráľa.

Sprevádzajme nášho generálneho moderátora Adama svojimi modlitbami, aby biskupský kríž, ktorý prijal z rúk arcibiskupa Wiktora Skworca, verne niesol vo svojej biskupskej službe a aby ako dobrý pastier privádzal mnohých ku Kristovi.

Otec Peter Komanický
Národný moderátor HSŽ.

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign