Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Duchovná obnova vo Vitanovej na Orave pod názvom „Evanjelium oslobodenia“

V dňoch 18. a 19. júna 2011 sa uskutočnila v našej farnosti Vitanová duchovná obnova pod názvom „Evanjelium oslobodenia“. Viedol ju moderátor KOČ o.Jozef Heske, ktorý prišiel aj s dvoma členmi KOČ – Jozefom Štefančíkom zo Starej Ľubovne a Petrom Matiskom z Orlova.

V sobotu bola o 17.00 hod. sv. omša s adoráciou. Prišli na ňu aj dva manželské páry (členovia KOČ). Svojim spevom a hrou na gitare prispeli k dôstojnému a hlbokému prežitiu prítomnosti Pána Ježiša Krista v Eucharistii. Počas svätej omše manželia svedčili o tom, ako sa prijatím dobrovoľnej abstinencie zmiernil v ich okolí zlozvyk častého pitia a ponúkania alkoholických nápojov na rodinných oslavách.

V nedeľu 19. júna boli dve sväté omše s evanjelizačnými kázňami otca Jozefa Heskeho a svedectvami pána Petra a pána Jozefa. Otec Jozef nás povzbudzoval, aby sme mali odvahu žiť čistý, triezvy život s Ježišom Kristom. Život bez hriechu!

A tak, ako zdravá ryba má silu plávať proti prúdu, aj my máme „plávať“ proti prúdu tohto sveta, proti zlozvykom, ktorými sú alkohol, fajčenie, drogy, čistota tela,... Iba mŕtva ryba pláva s prúdom. My sa nemáme prispôsobovať tomuto svetu v zlozvykoch pitia, fajčenia, užívania drog, klaňania sa modlám! Nemáme byť „mŕtve ryby“!

Veľmi sa mu páčil aj názov našej obce Vita – nova, čo v preklade z latinčiny znamená Nový život. Povzbudzoval nás, aby sme aj my žili nový život, život podľa evanjelia, život slobodných Božích detí, život morálny v každej oblasti života.

Svoje svedectvá počas sv. omše hovorili aj pán Jozef a Peter. Pán Jozef vyzval mužov našej farnosti, aby sa nebáli žiť kresťanský život vo svojich rodinách... Svedectvo pána Petra bolo krátke a výstižné. Náš pán farár Patrik Ondáš sa dozvedel od farníkov, že duchovná obnova ich oslovila, že to bolo „dobré“...

Vlasta Karasová
členka KOČ

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign