Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je utorok 28. jún 2022 , meniny má Beáta , zajtra bude mať meniny Peter a Pavol, Petra. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


SPRÁVA Z PRACOVNÉHO STRETNUTIA KOORDINAČNÉHO VÝBORU KOČ V PREŠOVE, DŇA 8. 12. 2018

(skrátené)

Pod vedením moderátorov Štefana a Miriam Kleinových sa stretli členovia KV KOČ za jednotlivé oblasti: Prešov, Smižany, Lipany, Levoču, Lendak, Bardejov a Rožňavu. Stretnutie sa začalo liturgiou hodín a duchovným slovom o. Jozefa na tému: Spoločenstvo ako pedagogika nového človeka.

Nasledovalo otvorenie pracovnej časti, kedy sa zhodnotila práca a formácia jednotlivých oblastí. Dielo Kruciaty je stále aktuálne a jeho ovocie sa stále ukazuje. Vidíme to vo svojom okolí, že Boh koná a túži, aby bol človek slobodný a šťastný. Nesmieme sa báť vyjadriť svoj životný postoj, že sa postím z lásky k blížnemu. Máme mať zdravú hrdosť, že patríme do spoločenstva KOČ.

Na stretnutí bol vyjadrený návrh prispievať článkami, ktoré propagujú a informujú o KOČ do už vytvorených médií, keďže časopis ECHO KOČ sa už nevydáva.

Duchovné cvičenie KOČ sa uskutoční v Smižanoch. O. Jozef už dohodol termín 10.-12.5 2019.

Dátum púti do Medjugorje upresní Gitka Kočišová, keď bude mať aktuálnu ponuku.

Vďaka patrí spoločenstvu v Lipanoch, ktoré nám pripravilo v septembri 2018 pri príležitosti okrúhleho výročia vzniku HSŽ /25 rokov/ a KOČ /10 rokov/ vrúcne prijatie a organizačne vytvorili veľmi obohacujúci program do ktorého sa zapojilo celé spoločenstvo.

Štefan Paločko poslal veľmi výstižné zhodnotenie celoslovenského sympózia KOČ. V dňoch 12. – 14. októbra sa opäť po roku konalo Celoslovenské sympózium Kruciaty oslobodenia človeka v Levoči. Tentoraz išlo už o 20. ročník tohto podnetného a myšlienkovo bohatého podujatia.
Podľa ohlasov účastníkov sympózia tohtoročné sympózium bolo jedným z najvydarenejších v celej histórii. Zvlášť pozitívne hodnotili to, že miesto odborných prednášok odzneli živé svedectvá. Ako povedala po sympóziu jedna z účastníčok sympózia: "Cítila som z prednášok, že Bohu je naozaj všetko možné, a že je dôležité rozhodnúť sa a začať a Pán to dokončí. S každým ďalším sympóziom vnímam, ako Duch Boží vanie; sympózium vnímam ako Bohom požehnané dielo. Chodia tu ľudia, ktorí chcú pracovať na sebe a zmeniť svoj štýl života a mňa to povzbudzuje. Duchovne takto rastiem a vidím tu, že málo známi ľudia sú takí veľkí a žasnem nad ich dôverou v Boha.“

Na záver pracovného stretnutia vyjadrili zúčastnení návrhy, čo by mal obsahovať propagačný leták KOČ. Zodpovední za vytvorenie letáku sú manželia Kleinoví.

Stretnutie bolo zakončené sv omšou, ktorú celebroval o Jozef Heske, ktorý poukázal na Pannu Máriu ako vzor nového človeka, ktorý je v postoji služby. Pripomenul, že slávnosť NPPM je patronátny sviatok KOČ a HSŽ.

Zapísali Miriam a Štefan Kleinoví a o. Jozef Heske

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign