Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Hľadajte vždy jeho tvár...

„Hľadajte Pána a jeho moc, hľadajte vždy jeho tvár.“ Ž 105,4

Pri stretnutí s človekom hľadíme na jeho tvár, pozeráme do očí. Zvlášť je to intenzívny pohľad, keď nás k tomu človeku viaže sympatia, priateľstvo, láska... Pohľadom rozprávame aj bez slov.

Pred rokmi sa mi do srdca vpísali slová Sv. Brigity Švédskej keď popisovala utrpenie Ježiša na kríži: „Potom som videla, že jeho pekné, nádherné oči sú skoro zlomené...“ Uvedomila som si, že jeho pekné, nádherné oči na nás hľadia s láskou pri premenení, na každej sv. omši. Pri stretnutí alebo rozlúčke s priateľmi a zvlášť s tými na ktorých nám záleží, potvrdíme svoj vzťah bozkom na tvár... Blahoslavená rehoľníčka Mária Pierina de Micheli vo veku 12 rokov, keď bola prítomná na Veľký piatok na modlitbe o 15-hodine, počula Ježišov hlas, ktorý zreteľne hovoril: „Nikto ma nepobozká bozkom lásky, aby nahradil zradný bozk Judášov.“ Vo svojej detskej prostote verila, že hlas počul v kostole každý a bolelo ju, že všetci pobozkali jeho rany, len nie jeho tvár. Vo svojom srdci zvolala: „Maj trpezlivosť, drahý Ježišu, dám ti pusu lásky,“ a keď na ňu prišiel rad, láskyplne a zbožne pobozkala Pánovu Tvár. Neskôr jej bolo ako novicke dovolené konať nočné adorácie zo Zeleného štvrtku na Veľký piatok a zatiaľ čo sa modlila pred Ježišom na kríži, začula, ako hovorí: „Pobozkaj ma.“ Sestra Mária Pierina okamžite poslúchla a pritisla pery na sadrovú sochu Pána Ježiša, avšak pocítila dotyk živej Ježišovej Tváre. „ Kedykoľvek je moja Tvár uctievaná Vašim pohľadom, vylievam svoju lásku do sŕdc a skrze svoju Svätú Tvár, dávam spásu mnohým dušiam.“ Aj v rodine sv. Terézie z Lisieux mali úctu k Svätej Tvári. Preto si aj sv. Terezka pridala tento titul k svojmu rehoľnému menu. Preto ju dnes poznáme ako sv. Teréziu od Dieťaťa Ježiša, ale aj od Sv. Tváre. Zahľaďme sa do Ježišovej tváre, ktorá na nás hľadí z kríža...

„Človek je tak stvorený, že ho dojíma, keď vidí, že ho niekto miluje a čoskoro on tiež miluje toho, kto ho prv miloval. Takto vzniká láska Božia v srdci človeka. Z poznanej lásky vzniká láska.“ (Katarína Sienská)

Miriam Kleinová

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign