Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je nedeľa 26. jún 2022 , meniny má Adriána , zajtra bude mať meniny Ladislav/Ladislava. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Čokoľvek ste urobili alebo neurobili jednému z najmenších...

Potrat je najväčším ničiteľom pokoja, pretože je to vojna proti dieťaťu.“ (sv. Matka Tereza)

Skutočný príbeh: Dve najlepšie kamarátky, ktoré ešte nemajú 18. Milé, usmievavé, ochotné pomôcť iným ak je to potrebné. Hľadajú lásku ale sú oklamané touto dobou, ktorá lásku prezentuje len ako niečo telesné... Jedno z dievčat otehotnie, ale dospieva veľmi skoro, odhodlaná byť mamičkou. Kamarátka sa jej čuduje. Keby bola na jej mieste určite by to riešila potratom. O pár mesiacov prichádza jej skúška. Zisťuje, že čaká bábätko, ale prichádza na to až v šiestom mesiaci, kedy na Slovensku už potrat neprichádza do úvahy. Po vypočutí príbehu som uvažovala. Ako za čias holokaustu. Dieťa bolo, ukryté, snažilo sa na seba neupozorniť až do 6 mesiaca...a vďaka tomu prežilo. Milióny detí to šťastie nemali. Pavel Kučera z Borčíc rozpráva, že do koncentračného tábora bol odvezený 6 ročný a prežil ho vďaka svojej mame. A milióny detí na svete umiera na mieste, ktoré by malo byť až do narodenia ich bezpečným príbytkom. Irónia.

„Mnoho ľudí sa veľmi zaujíma o deti v Indii a Afrike, kde ich veľa umiera na podvýživu, hlad atď. Ale milióny iných umierajú z vôle svojej vlastnej matky. A v tom je najväčšia prekážka mieru: lebo ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo bráni tomu, aby som zabil ja teba a ty mňa? Medzi tým nie je žiadny rozdiel.“ sv. Matka Tereza

Nemôžeme byť ticho i keď svet, razantne odmieta zverejňovanie obrázkov tiel potratených detí. Iní proti tomu protestujú, že je to nemorálne, ale nevadí im, že samotný nemorálny akt zabitia dieťaťa je v spoločnosti umožnený. Za 50. rokov interupcií bolo na Slovensku evidovaných 1, 5 milióna zabití nenarodených detí. Nie je to genocída? Čo by sme robili, keby sme vedeli, že na Slovensku tragicky denne umiera 35 detí? Aj našou ochotou by sme im dokázali pomôcť. Odpoveď je len rozhodné áno alebo nie.

Zúčastnili sme sa s rodinou na oboch Pochodoch za život a zúčastnime sa aj pochodu, ktorý vznikol ako ďalší krok v snahe o rozvoj kultúry života - v duchu odkazu sv. Jána Pavla II., predovšetkým so zameraním na zastavenie zabíjania nenarodených detí, ktorý sa uskutoční v nedeľu 22.9.2019 od 14 30 -16 30 hod. v Bratislave. Povedzme aj svojou účasťou rozhodné NIE.

„Toto je chudoba: keď dieťa musí zomrieť, aby si ty mohol žiť, ako chceš.“

sv. Matka Tereza

Spracovali: Miriam a Štefan Kleinoví

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign