Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 2. júl 2022 , meniny má Berta , zajtra bude mať meniny Miloslav. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Pripravte si srdcia

„Toto posolstvo sa musí dostať ku všetkým mojim kňazom."

Ježiš Reinhardovi Tanghemu

Reinhard Tanghe:

Pripravte si srdcia

Skutočnosť z Belgicka, ktorej význam patrí celému svetu. Preklad a Úprava: Katarína Ďurinová.

© - zostavovateľ: páter Frank Vandegehuchte, MSC - Bratislava-Podunajské Biskupice, fravamsc@centrum.sk.

Pani Cecile Tanghe bola pozvaná (5. 2. 1993) na stretnutie Mariánskeho spoločenstva „Matka Pokoja", aby rozprávala o svojom mŕtvom synčekovi Reinhardovi. (meno Reinhard znamená čisté srdce). Vtedajší pán farár dedinky Meetkerke pri Bruggách, Bernard Debeuf, mal úvodné slovo. (Ďalšie informácie môžete získať v bývalom opátstve na adrese: Komunita „Matka Pokoja" v Gistel, www.moedervanvrede.be v rôznych jazykoch. Biskup diecézy Bruggy, Mons. Roger Van Gheluwe, je v kontakte s komunitou a vie o posolstvách Reinharda.)

Reinhardov život je príbehom o hlbokej viere, je to príbeh celého života až za hranice smrti.

Ľudia musia byť schopní si ho podávať ďalej. Je jednoduchý a predsa taký skutočný. Musíme byť posilnení v našej viere. Počúvajme s veľkou láskou a vďačnosťou, čo Boh, Ježiš a Mária robia v ľuďoch a pre ľudí. Boh sa nami

naozaj zaoberá. Boh ľudí neopúšťa, dáva dostatok veľkých aj malých znamení. Je naše srdce dostatočne otvorené, aby dokázalo tieto znamenia vďačne prijať?

Drahí ľudia, prichádzam sem, aby som vám porozprávala o skúsenosti, ktorú som zažila s mojím zomrelým synčekom. Dnes je tomu 15 rokov čo ochorel (5. 2. 1978). Vtedy sa jeho príbeh začal.

Pomodlime sa Zdravas Mária. Celý tento príbeh je úzko spojený s Pannou Máriou.

Reinhard Tanghe sa narodil 3. júna 1970. Keď som sa prebrala z narkózy, vložila mi ho sestra do náručia a povedala: „Pozri sa Cecile, tu je tvoj malý chlapček." Bolo to nádherné dieťa. Keď som si ho dobre poprezerala, všimla som si, že z tohto dieťaťa vyžarovalo niečo veľmi krásne a povedala som sestre Amandine: „ Toto dieťa si nebudeme môcť dlho ponechať, vyžaruje z neho niečo tak čisté." Sestra mi na to odvetila: „Ale Cecile, veď je to zdravé bábätko so všetkým ako má byť."Do značnej miery ma ukľudnila, ale večer som to isté povedala môjmu mužovi Danielovi. Ten sa nahneval a povedal mi: „Cecile, nikdy nehovor o tomto druhým ľuďom, lebo povedia, že Danielova žena sa zbláznila!"

Odvtedy sme o tom nikdy viac nehovorili. Reinhard vyrástol ako normálne dieťa, ale veľmi rád chodieval sám na výskumné výpravy. Jedného dňa nám ho priniesol naspäť obecný zriadenec. Na svojej trojkolke sa sám dostal ďaleko od domu. Inokedy sa zas hral s futbalovou loptou pri ceste. Lopta sa kotúľala pri ceste a Reinhard za ňou. Pani z obchodu s bicyklami, ktorá videla v akom je nebezpečenstve nám ho priniesla domov. Vždy som mala strach, že sa mu niečo stane, keď mi povedal, že sa ide von hrať s niektorým kamarátom. Keď blízko nás stavali nový veľký rybník, Reinhard mi musel sľúbiť, že k nemu nikdy nepôjde. Svoj sľub dodržal. V lete roku 1976 sa Daniel s plačom prebudil a povedal: „ Cecile, musím sa ťa niečo spýtať. Máš ešte stále to tušenie, že nášho Reinharda stratíme?" Odpovedala som mu: „Áno, Daniel, a stále silnejšie." Viac sme o tom nehovorili. 1. mája 1977 šiel Reinhard na svoje prvé sväté prijímanie. Deň, ktorý mal byť pre mňa dňom radosti sa stal pre mňa dňom žiaľu. Počas svätej omše som celý čas plakala. Po omši dostali všetky deti ružu. Reinhard prišiel so svojou ružou za mnou: „Mamička, prečo plačeš?" „Reinhard, to od šťastia." Podal mi tú ružu. „Reinhard, nedáme tú ružu Našej milej Panne Márii?" „Mami, ty nechceš odo mňa tú ružičku?" „Ale určite, Reinhard, daj tú ružičku mne a potom spolu ju dáme Panne Márii." Nebol proti tomu, ale ani nebol s tým celkom spokojný, no aj tak sme to urobili. Postavila som Reinharda na oltár a on sám dal svoju ružu Panne Márii. Počas svätej omše jeho prvého prijímania som vedela, že to nebude dlho trvať. Ale odpoveď na to, kedy a ako sa to stane som nemala.

Potom prišla tá nedeľa, 5. februára 1978. V tento deň sme zistili, že je Reinhard ťažko chorý a musí ísť na operáciu. Zostala som celý deň aj celú noc pri ňom v nemocnici. V utorok, 7 februára som sedela pri jeho postieľke a Reinhard spal. Cítila som veľký smútok a takú bolesť, že som si myslela, že sama zomieram a nikomu som o tom nemohla povedať. Potom som si spomenula na našu drahú Pannu Máriu pod Ježišovým krížom. Prosila som ju o silu, aby som mohla ďalej sprevádzať môjho synčeka na ceste umierania. Zrazu všetka bolesť zo dňa spadla a moje srdce sa naplnilo veľkou radosťou, silou a láskou. 0 9.15 sa Reinhard zobudil. Bola som úplne kľudná a pobozkala som ho. Vtedy mi povedal: „Mamička, keď zomriem, budem si môcť ponechať svoje meno?" „Samozrejme, miláčik, pri narodení dostávaš meno, ktoré si vezmeš aj do neba. Panna Mária určite povie svätému Petrovi: „rýchlo otvor nebeskú bránu pre Reinharda." „Áno, mami a Panna Mária bude moja druhá mama a ja budem môcť ísť všade s ňou." Potom sa zrazu spýtal: „Mamička, ako spoznám Pannu Máriu?" „To nebude ťažké, pamätáš sa čo si dal Panne Márii v deň svojho prvého svätého prijímania? „Ale áno, mami,

moju ružu." „Panna Mária ťa bude čakať s tou ružou v ruke." Zrazu sa opäť spýtal: „Mamička, majú v nebi aj lego?" Reinhard sa veľmi rád hral s legom. „Áno, Reinhard, v nebi je toľko detí, že ho tam určite majú veľa." Veľmi ho to upokojilo, že sa tam tiež mohol hrať s legom. Vtedy som prvýkrát plakala.

Tento rozhovor pokračoval ďalej. Objal ma svojou pravou rúčkou a povedal: „Mamička, nemusíš byť smutná, teraz som ešte tu a keď budem v nebi, budem svätý a silný a potom budem ešte bližšie pri tebe a určite sa k tebe vrátim." Povedala som si sama pre seba, že čo to hovorí a riekla som: „Reinhard, v nebi ti bude tak dobre, že sa už nikdy nebudeš chcieť vrátiť." „Mamička, sľubujem, ti, že sa určite raz vrátim." „Dobre, chlapče, ak budeš aj potom tak silne presvedčený o tom, že sa chceš vrátiť, nerob to len pre mňa, ale aj pre ocka." „Mami, sľubujem ti to, sľubujem."

Rozhovor pokračoval: „Reinhard, čo pre teba môže ešte mamička spraviť, keď budeš v nebi?" „Mami, chcel by som mať veľa kvetov na hrobe, lebo sa mi to veľmi páči a jama nech nie je príliš hlboká." Dobre, postarám sa o to, aby jama nebola príliš hlboká a aby si mal na hrobe veľa kvetov. A dám tam postaviť aj malú lampu, aby som mohla prísť aj večer, keď bude tma."

Reinhard bol v nemocnici 2 mesiace. Potom doktori povedali, že sa už nič nedá pre neho urobiť. Vtedy som povedala: „Potom pôjde Reinhard s nami domov, už tu nezostane ani o sekundu dlhšie. „V poriadku," povedali doktori, „zoberte si ho so sebou."

3. apríla prišiel s nami domov. Bol taký šťastný a veselý a behal hore dole, čo v nemocnici už nerobil, taký bol už slabý. Zostal ešte 18 dní doma. 8 dní pred svojou smrťou mi povedal: „Mamička, ja by som chcel ísť do neba, ale mám len 7 rokov, nemyslíš, že som na to ešte príliš malý?" „Áno, synček, ale keď ťa v nebi potrebujú, mal by si ísť." „Áno mami a nemusíš byť smutná, ja sa ešte k tebe vrátim ako som sľúbil. Vieš čo sa mi bude na tom páčiť? Prídem cez dvere a okná. Ja vás budem môcť vidieť, ale vy mňa už nie."

Každá matka dúfa, že robí všetko správne, ale aj matka môže zlyhať a ja som si povedala, že predtým ako Reinhard zomrie, požiadam ho o odpustenie. Večer,24.februára, v deň keď prijal sviatosť birmovania, som mu povedala: „Reinhard, mamička ti možno niekedy spôsobila bolesť, alebo spravila niečo nesprávne a ja ťa chcem za to požiadať o odpustenie." „Ale mamička, veď ty si tá najlepšia mama na celom svete." Teraz si na to spomínam. Všetci robíme chyby. Často som hovorila aj Reinhardovi: „Chlapče, ak sa to stane aj tvojej matke, upozorni ma." Snažím sa robiť len to najlepšie, ale nie vždy sa to podarí.

Reinhard zomrel 22. apríla 1978 o tretej hodine ráno. Svoj sľub dodržal. O tretej hodine popoludní, keď už bolo všetko na pohreb zariadené. Daniel a môj švagor, ktorý bol Reinhardov kmotor, sedeli v kuchyni s hlavami na stole a plakali. Počula som ich a šla som za nimi. „No tak, prečo tu tak ležíte a plačete? Reinhard je predsa v nebi. Urobili sme pre neho všetko, čo sme mohli." Môj švagor povedal: „Cecile, to nie je pravda, aj ty si sa dopustila omylov, rovnako ako my." „To je pravda Marcel, ale ja som ho požiadala o odpustenie." Vtedy mi Reinhard povedal: „Mama, teraz mlč, nemusíš prijať všetku kritiku, len pokračuj ďalej ako doteraz." V stredu 26. apríla o 10 hodine bol pochovaný. Vyzdvihnúť ho z márnice mi spôsobilo veľkú bolesť. Pri dverách kostola však zo mňa všetka bolesť opadla. Pociťovala som blaženosť a pokoj - neuveriteľné. Pomyslela som si, že ak toto je nebo, tak potom už nemôže existovať nič krajšie. Počas celej omše som mala ten blažený pocit. Vtedy som po druhý krát začula Reinharda: „Mami, prečo plačú všetci títo ľudia? Ja som predsa taký šťastný a vždy zostanem s tebou". Na cintoríne sme prišli k hrobu. Bola som šťastná keď sa skončilo podávanie rúk. Keď všetci odišli, aj rodina, zašla som za hrobárom a spýtala som sa ho: „Ako hlboký je ten hrob?"„1,5 metra." Zobrala som mu lopatu z rúk a doplnila som jamu približne do jedného metra. „Ale pani, to sa podľa zákona nesmie." Povedala som mu: „To sa smie, lebo ja som to Reinhardovi sľúbila on odtiaľ už predsa

neutečie." Ten muž ostal rezignovane stáť. Potom som mu pomohla vložiť rakvičku do hrobu a sama som jamu zasypala hlinou a položila všetky kvety navrch. Poobede som sa tam vrátila. Nič sa nezmenilo.

Teraz preskočíme nejaký čas až do nedele 15. marca 1981. Daniela aj mňa v tom istom momente niečo prebudilo zo spánku. „Mama, mamička, mama". Daniel povedal: „Niektoré z detí volá, choď sa pozrieť." V kúpeľni nebol nikto. Konrád (Koenraad) pokojne spal. Aj Gudrun spala vo svojej izbe. Vrátila som sa do našej spálne. Daniel ležal vzlykajúc v posteli a kričal: „Vieš kto to volal?" Povedala som: „Áno, Reinhard." „Prečo to robí?" „Ja neviem." Ľahla som si naspäť do postele a Reinhard opäť zvolal: „Mama, mamička." Chcela som sa ho spýtať, čo môžem pre neho urobiť, ale odrazu som nemohla povedať ani slovo. Daniel a ja sme boli celý deň veľmi šťastní. Stále chodil za mnou za mnou a hovoril: „To bolo ale zvláštne." Ja som mu na to odpovedala: „Reinhard a ja sme sa na tom dohodli a Reinhard to mal urobiť pre nás oboch."

Poobede sme išli pozrieť moju svokru. Daniel mal synovca kňaza, volal sa Georges de Kempen. Tento mal raz zástavu srdca a prekonal klinickú smrť. Danielova matka bola jeho kmotra a on jej povedal: „TetaLucienne, vtedy, keď som bol klinicky mŕtvy som zažil niečo zázračné. Ja som videl kúsok neba." „Takéto hlúposti mi nerozprávaj," povedala. Daniel a ja sme sa na seba pozreli, my sme vedeli niečo iné.

JÚL 1981

Cez prázdniny robím turistickú sprievodkyňu. Tento krát sme cestovali do Talianska na 1 týždeň, od 10. do 17. júla, so 125 člennou skupinou. 14. júla sme podnikli celodennú prechádzku s celou skupinou. Mala som to šťastie, že medzi nami bol jeden manželský pár, ktorý dokázal zabaviť celú skupinu. Tak som mohla pokojne kráčať na čele skupiny. Aká blaženosť byť sama. Vtedy

Reinhard povedal: „Mamička, ty tu nie si sama, ja som tu s tebou." „Reinhard, keď ja som na ceste, ty sa musíš starať o tých doma, tak znela naša dohoda." „Mamička, nemusíš sa znepokojovať. Doma je všetko v poriadku, len ty budeš musieť ešte zostať o týždeň dlhšie." Potom sme sa ešte chvíľu rozprávali. Vtedy som mu povedala: „Reinhard, ja úplne uverím tomu, že si pri mne až keď dostanem nejaké znamenie. V Sint Andries sa musí narodiť ešte jeden Reinhard.." Vždy, keď sa dožadujem nejakého znamenia, Reinhard okamžite zmizne.

Večer v hoteli: Fax pre Cecile, že musí zostať ešte týždeň s nasledujúcou skupinou. Daniel prišiel tiež. Po našom príchode domov sme preberali poštu. Zrazu mi zrak padol na farský list, ktorý vyšiel počas prázdnin na jeden celý mesiac a čo vidím: Pokrstený: Reinhard Dirix, Gistelse steenweg 545. Bola som veľmi zvedavá ako to dieťa prišlo k svojmu menu.

O tri roky neskôr, v januári v roku 1984, som na tejto ulici vo dverách číslo 545 uvidela malého blonďatého chlapček na trojkolke. Spýtala som sa jeho matky: „Je to Reinhard?" Tá žena bola veľmi prekvapená: „Vy ho poznáte?" „Nie, ale ako ste prišli na to meno?" „To je veľmi smutná história. V roku 1979 sa nám narodila dcérka, ktorá za pár mesiacov zomrela. Evelientje je pochovaná na cintoríne presne oproti chlapčekovi, ktorý sa volal Reinhard. Pre naše ďalšie dieťatko sme nemali vybraté žiadne meno, lebo sa nám narodil chlapček a my sme očakávali dievčatko. Môj muž povedal: Pomenujme ho Reinhard, tak ako sa volal ten chlapček, ktorý leží oproti Evelientje. Je to pekné meno a krásne dieťa." Ja som jej povedala: „Reinhard, ktorý leží oproti Evelientje je môj syn." Reinhard povedal: „Mama, ešte stále neveríš, že som pri tebe?"

15. január 1992

Bola streda a ja som bola s jednou skupinou na lyžovačke v Rakúsku. Poobede som mala niekoľko hodín voľno. Sama som sa išla poprechádzať do zasneženej

prírody. Kochala som sa krásou prírody a vychutnávala som si samotu medzi zasneženými kopcami. Myslela som na ľudí, ktorí ležia v nemocniciach a v sanatóriách a nemôžu túto krásu vidieť. Vybrala som si z vrecka ruženec a začala som sa modliť. „Mama, mamička, smiem sa modliť s tebou?" „Ale samozrejme, synček, aspoň sa budeme modliť dvaja." Spomenul všetky úmysly, ktoré som mala práve v svojej mysli, za zomierajúcich, chorých, hendikepovaných. Bol to blažený pocit, takto sa modliť ruženec. Neviem si predstaviť aké to musí byť v nebi, keď už tu môžeš zažiť takýto pocit. Potom som sa spýtala Reinharda: „Ako je u nás doma?" „Veľmi dobre, nemusíš si robiť starosti." „A Gudrun?" Tá sa práve učila na skúšky. „Poctivo sa učí a určite to všetko zvládne. Ja sa o ňu postarám." Bola som opäť pokojná. Povedala som: „Reinhard, daj mi ešte jedno znamenie, že si bol naozaj pri mne." „Ale mami." „Prosím ťa." „Ale mamička." „Chcem od teba znamenie."

Pobrala som sa naspäť. Jeden a pol hodiny cesta tam a teraz opäť jeden a pol hodiny naspäť. Posledný úsek som išla popri ceste a musela som cez ňu prejsť. V tom momente sa prirútilo veľmi rýchle BMW. Cúvla som. Keď auto prešlo, chcela som opäť prejsť cez cestu. V tom momente prišlo sprava veľké nákladné auto. Opäť som sa rýchlo vrátila na chodník, pretože by ma úplne ostriekalo špinavým, rozpusteným snehom. Ako som sa tak dívala, čo nevidím. Po celej šírke nákladiaka, pod oknom, bol na bledozelenom podklade široký čierny nápis REINHARD. „Chlapče, čo ešte spravíš svojej matke?"

V decembri v roku 1986 som bola v Medžugorí. Bola som tam po prvýkrát a veľmi som chcela byť pri zjavení. Sedela som pri Márii, ktorá v tom momente mala zjavenie, pozerala sa na jedno miesto. Ja som sa tam tiež pozrela, ale nevidela som nič. Zrazu ma prenikol blažený pocit. Nepovedal Reinhard predtým ako zomrel: „Tam, kde bude naša drahá Matka, tam budem môcť byť aj ja."

To by bol Reinhardov príbeh. Na sviatky, Veľkú noc, Všetkých svätých, atď. som vždy zavesila na kríž na jeho hrobe mnou vytvorený veršík alebo niečo podobné. Raz na to povedal: „Mama, namiesto písania o mne, ti ja budem hovoriť veci, ktoré napíšeš a toto potom môžeš zavesiť na môj kríž. Ľudia si to potom budú môcť prečítať." Jedného dňa som sa spýtala Reinharda: „Akým jazykom hovoria ľudia v nebi?" „V nebi hovoríme jazykom lásky. Tu je všade dobrota, radosť a láska. V pekle sa hovorí jazykom nenávisti. Ľudia už neveria v peklo, ale je naozaj hrozné. Všetko nešťastie vo svete je diablova práca. Keď ľudia nevedia ako sa majú navzájom mať radi, nech sa spýtajú Ježiša a Márie."

Tu je tá modlitbička: „Milý Ježiš, sprav naše srdce podľa Srdca svojho a naplň ho nebeskou láskou každý deň nanovo."

Aj tvoje srdce modlitba oslobodzuje. Veľa ľudí nosí kameň vo svojom srdci a preto sú smutní a nešťastní. „Mamička, modli sa veľa, lebo ja ťa tak rád vidím šťastnú. Ja sa budem modliť s tebou, modlite sa veľa, modlite sa za pokoj. Budem ťa vždy ľúbiť, aj ocka a môjho bračeka a sestričku. Budem sa modliť s tebou za každého, kto to ešte nevie."

Toto sa stalo v roku 1990.

ROK 1991

„Mama, je veľmi správne, že si na sviatok Všetkých svätých a na Pamiatku zosnulých spomíname na mŕtvych. Nie všetci, čo zomrú idú do neba, niektorí idú najprv do očistca. Oni ale smeli uvidieť nebo. Ich srdcia horia túžbou dostať sa do neba. A to sa dá len prostredníctvom modlitieb. Keď sa dostanú do neba, modlia sa za vás a sú silnými orodovníkmi za vás. Na zemi je modlitba posvätného ruženca veľmi silnou modlitbou. Matka Božia je bránou do neba. Miluje nás a nechce nič radšej ako nás všetkých uvidieť v nebi. Chcel by som o niečo požiadať všetky mamičky a oteckov. Naučte vaše deti modliť sa a modlite sa s nimi. Chodievajte s vašimi deťmi na svätú omšu. Ježiš naozaj prichádza na oltár. Z neba vidím, čo sa deje na zemi a čo všetko rodičia môžu so svojimi deťmi urobiť. Snažte sa vykonať všetko, čo napomôže k tomu, aby vaše deti boli silné a odolné a aby mohli čeliť svojej budúcnosti. Máte do veľkej miery v rukách budúce šťastie vašich detí, preto vás prosím, pomáhajte im. Určite, že je to náročné a ťažké, ale modlite sa. Tak dostanete silu všetko prekonať. Potom vás čaká uspokojenie: Podarilo sa to! Modlite sa aj za chorých a za pokoj. Ja sa modlím s vami."

15 október 1992

„Mami, musím ti povedať niečo veľmi špeciálne. Som veľmi rád, že ma máte tak radi. V nebi stále pociťujeme pretrvávajúcu lásku od vás na zemi. Počas môjho krátkeho života som bol taký šťastný. Mohol som sa toľko hrať a aj sa pritom zašpiniť. Drahá mama, do neba prichádza toľko detí, ktoré nemohli žiť a pritom byť šťastné. Tieto deti sú anjeli, tak ako aj ja, modlia sa a prosia o odpustenie pre ich mamy. Boh je veľmi milosrdný a odpúšťa, len ľudia musia uznať, že je páchané veľké zlo.

Mama, prosím ťa, zapíš si toto: Ľudia sa musia často modliť za veľkých mužov, ktorí spravujú štáty. Títo ľudia sú takí neposlušní a nečestní, aj v Belgicku. Svojimi nesprávnymi rozhodnutiami ubližujú mnohým ľuďom. Boh sa na nich hnevá. Boh hovorí: ich srdcia sú ako kamene.

Drahí ľudia, modlite sa aj za kňazov. Neukazujte na nich a neodsudzujte ich, sú to ľudia ako vy. Modlite sa, aby vydržali v týchto ťažkých časoch. Cirkev nie je tvorená len kňazmi. Cirkev ste vy všetci a kňazi sú služobníci. Pomáhajte im, podporujte a povzbudzujte ich. Zúčastňujte sa svätej omše, pretože Ježiš naozaj prichádza na oltár. Prosím, verte tomu. Milosť Eucharistie je taká veľká! Vari musí opäť vypuknúť vojna, aby ľudia začali znovu chodiť do kostola? V nebi sa modlíme za milosť pre celý svet. Modlite sa aj vy s nami. Mami, tu je odpoveď na tvoju otázku, V nebi nie sú starí

ľudia. Keď človek zomrie starý, v nebi získa späť svoju mladosť. Ja mám, aj stále budem mať 7 rokov, ale som dokonalý, tak ako všetci ostatní. Do pekla sú zhodení všetci takí, akí boli: netvory. Mamička, neznepokojuj sa kvôli tomu, čo ľudia povedia na tieto listy. Jeden človek sa nad tým zamyslí a to je dobré, iní to budú pokladať za výmysel a ďalší povedia, že je to ohlupovanie mysle. Ty ale pokračuj v modlitbe, milá mama, a zostaň úplne jednoduchá, potom mi Ježiš a Mária dovolia zostať s tebou, lebo ja ťa mám veľmi rád."

Vianoce roku 1992. Požiadal ma, aby som toto napísala v tvare srdca. Milí ľudia, uverte tomu, že Ježiš sa skutočne narodil z Panny Márie. Pre Máriu to bola zázračná skutočnosť. S malým Ježiškom v náručí začala dielo vykúpenia, ktoré jej prinieslo veľa sĺz a utrpenia, ale aj radosti. Až do dnes úpenlivo prosí ľudí: „Modlite sa a otvorte svoje srdcia pre Ježiša. Len cez modlitbu môže radosť prísť do vašich sŕdc a do krutého a neľútostného sveta."

Mama, už to nebude dlho trvať a vo svete sa udeje veľká zmena. Niektorí ľudia sa budú veľmi báť, lebo narobili veľa zla a dobrí ľudia budú veľmi šťastní a plní radosti. Ľudia sa musia obrátiť a v Bohu spoznať milujúceho Otca.

Milá mama, počas týchto vianočných dní, plných pokoja, je možné získať toľko milosti a lásky z neba, a tiež toľko odpustenia. Malý Ježiško má vždy otvorenú náruč pre obrátených. Milá mama, všetci tvrdia, že predsa nerobia nič zlého. Nech si každý prečíta pre seba Desatoro a potom nahliadne hlboko do svojho srdca. Potom by sa spovednice určite zaplnili. Mama, môžem ti ukázať príklad zla. Ľudia sa príliš veľa dívajú na televíziu a čo v nej vidia? Filmy o vraždách a sexe, to predsa navádza hlavne mladých ľudí na zlé. Aj ohováranie a zlí otcovia a matky, ktorí sa nevenujú svojim deťom a potom sa čudujú, že sa dostanú na zlú cestu. Potom je tu ešte moc peňazí.

Mama, som tak rád s tebou, aj s ockom, Konrádom a mojou malou sestričkou aj s Ivanom. (Ivan je Gudrunin snúbenec. Tento rok budú mať svadbu.) Mami, nerob si starosti. Modli sa."

Myslím si, že predsa len trochu opíšem, ako to vlastne chodí. Ľudia sa ma pýtajú na to ako vlastne takýto rozhovor prebieha. Deje sa to od srdca k srdcu. Slová, ktoré mi synček hovorí, musím presne tak zapísať.

ROK 1993

Toho 15. marca sme ho počuli tak isto ako hovoríme aj my. Chcela by som, aby sa to ešte raz zopakovalo, aby to každý mohol počuť, ale nad tým ja nemám moc.

Prv než vám poviem ďalšie posolstvo, pomodlíme sa najskôr Zdravas Mária.

Vo štvrtok 18. marca 1993 o 9.45 hod. zopakoval Reinhard jedno posolstvo a za tým ešte povedal: „Mamička, je to dôležité, zapíš si to a ukáž to všetkým ľuďom.

Milí otcovia a mamy, naučte svoje deti modliť sa, vyzbrojte ich pre budúcnosť darom viery a modlitby. Prichádzajte každú nedeľu na svätú omšu. Boh naozaj existuje a nebo, peklo a očistec existujú tiež. Ježiš sa nám naozaj odovzdáva na oltári ako obeť lásky pre ľudstvo. Ľutujem, mamička, že ľudia tomu neveria, ale predsa je to pravda. Modlím sa v nebi spolu s tebou. Tu je všetko nádherné a plné lásky. Verte, že umieranie nie je naozajstná smrť, ale začiatok krásneho nového života. Večného života, ktorí ľudia získajú v nebi. Mám stále 7 rokov, aj tu v nebi, ale som dokonalý tak, ako je všetko ostatné dokonalé v Božej sláve. Z neba môžem vidieť všetko, čo ľudia konajú so svojimi deťmi. Je to veľmi veľké zlo. Toľko krutosti je páchané na deťoch z veľkej nespravodlivosti, čistého egoizmu a z nedostatku lásky. Modlite sa prosím za deti a mládež. Modlite sa za celý svet, aby v ňom zavládol pokoj. Ľudia, modlite sa za zomrelých, lebo nie každý sa dostane hneď do neba. A pre práve zomrelých ľudí je to veľmi ťažké: „Keby som bol býval dobrý v mojom

živote, keby som bol veril v Boha"! Vaša modlitba je pre nich veľmi potrebná. Budú vám za ňu vďační.

Poprosím Ježiša a jeho matku Máriu, aby vás všetkých požehnali a ja sa za vás s láskou modlím.

30. júla 1993 zomrel kráľ Balduin (Boudewijn). Práve som bola na ceste. V čase pohrebu som bola vo Viedni. Spýtala som sa sprievodcu, prečo všetky zástavy visia na pol žrde. „Veď vy ste predsa z Belgicka". „Áno." „Dnes má kráľ Boudewijn pohreb. Váš kráľ bol dobrý človek a môže byť príkladom pre veľa manželských párov. Tu v Rakúsku si ho veľmi vážime." Cesta prebiehala veľmi dobre, pretože všetky svoje cesty vkladám do rúk Panny Márie. Keď som sa 18. augusta 1993 vrátila domov, ráno o 9.45 hod. som išla k Reinhardovmu hrobu pozrieť sa, či tam ešte mal kvety. Vtedy som povedala: „Reinhard, pomodlime sa spolu Zdravas Mária za nášho kráľa Boudewijna." Veľmi spontánne mi odpovedal, ešte nikdy som od neho nedostala takú rýchlu odpoveď. „Mamička, kráľ Boudewijn bol s veľkou láskou prijatý v nebi. On bol kráľom podľa Božského Srdca. Aj tu je priateľom všetkých detí a aj mňa už pozná. My deti sa spolu s kráľom modlíme za obrátenie Belgicka. To by si mala vidieť, mamička."Reinhard sa smial a to tešilo moje materinské srdce. „Kráľ Boudewijn bude vyhlásený za svätého a veľa ľudí by sa malo obrátiť podľa jeho príkladu." „Reinhard, mám o tom dať vedieť kráľovnej?" „Nie, mami, kráľ už dal svojej manželke znamenie." A ešte dodal: „Drahí ľudia, modlite sa prosím vás."

12. septembra 1993 povedal Reinhard:

„Milá mama, na sviatok Všetkých svätých nie je v nebi veľa radosti. Boh je zarmútený a my tiež. Ľudia už nemilujú Boha a popritom páchajú toľko zla! Toľko ľahostajnosti, ktorej je stále viac, toľko nenarodených detí, ktoré boli zavraždené! Mamička, obávame sa, že keď sa Božie milosrdenstvo zmení

na hnev, svet sa bude triasť. Trest bude veľmi ťažký a spôsobí veľa bolestí. Neboj sa, mamička, ja vás môžem chrániť ak nastane krviprelievanie pre nedostatok viery a zneužívania moci."

„Milá mama, prvé prikázanie je stále to isté: „Miluj svojho Pána Boha" a druhé: Miluj svojho blížneho ako seba samého. Nesmiete sa nenávidieť, odpúšťajte. Keď chceš byť šťastný, musíš vpustiť Božiu lásku do svojho

1                           T T* v                                                                                                                    V                                         •• , •                                              V                                                                                                                  T V • V                                                                     

srdca. Vies mamička, počas svätej omše pri premene Jezis naozaj znova zomiera na kríži za odpustenie hriechov. Ľudia vo svojej pýche už nevedia čo robia. Modlite sa, drahí ľudia a kajajte sa, lebo len tak príde radosť do vašich sŕdc a do celého sveta. Znovu si zaveďte do svojho života zvyk modliť sa k našej drahej Matke. Poproste ju o ochranu. Milí ľudia, je to veľmi dôležité."

Piatok, 14. januára 1994, 18.06 hod.

„Mami, konečne som sa mohol k tebe dostať. Nemohol som vojsť do tvojho srdca. Prečo bolo zavreté? Si tak zaneprázdnená? Milá mama, nechaj prosím ťa, tvoje srdce otvorené, potom ťa bude môcť moja nebeská láska zohriať a urobiť ťa šťastnou.

V nebi sa modlíme zato, aby všetci ľudia otvorili svoje srdcia, len tak môžu byť povzbudení Božou láskou. Potom by nechali rozprávať svoje srdcia namiesto svojich úst a na celom svete nastane skutočný pokoj."

Nedeľa, 16. januára 1994. Reinhard pri omši o 11 hod.

„Milá mama, ľudia žijú príliš pre materiálne veci a chcú stále viac. Takto budú stále nešťastní. Boh hovorí: „V biede a vojne vedia, že existujem a modlia sa. Znovu ich budem musieť naučiť modliť sa. Každá rodina musí mať v dome obraz kríža a Márie, pretože oni sú Vykupiteľmi sveta, a tiež

posvätenú sviecu a svätenú vodu. Ľudia musia byť striedmi v jedení a pití a musia sa deliť s tými, čo majú menej ako oni."

Piatok, 25. marca 1994

„Milá mama, môžem ťa poprosiť, aby si napísala ešte toto na lístok? Mamička, ľudia si musia od teraz spytovať svedomie, aby videli čo spravili zo svojich životov. Takto sa budú môcť obrátiť na vieru. Ešte teraz nesmiem povedať, prečo toto musia robiť, ale určite čas, ktorý príde neprinesie ruže, lebo veľa ľudí z vlastnej vôle odmieta Boha. Mamička, Ježiš mi hovorí, s otvoreným náručím: „Môj milý, malý Reinhard, vo veľkej láske a milosrdenstve som zomrel a vstal z mŕtvych pre všetkých ľudí, aby som ich zmieril s Otcom. Aj ja som niesol svoj kríž, ako veľa iných, ale oni nechcú prijať to, že som Boží Syn, ktorý sa stal človekom."

„Mamička, ľudia sa musia modliť, aby mohli silní predstúpiť pred toho, ktorý príde."

10. júna 1994 Reinhard povedal:

„Milí ľudia, modlite sa so mnou túto modlitbičku: „Milý Ježiš, otvárame si svoje srdcia pre tvoje odpustenie, príď s tvojou láskou bývať do nášho srdca."

3. októbra 1994

„Milá mama, ak chcú ľudia zažiť ozajstnú radosť, musia mať vieru, bdieť a modliť sa. Jedine modlitba je záchranou, lebo Božie dielo je blízko. Je poľutovaniahodné, mamička, že veľa ľudí nepozná ani Otče náš, nie to ešte Vyznanie viery. A skutky viery, nádeje, lásky a pokánia, by sme ťažko hľadali. Všade je tak veľká ľahostajnosť!. Desatoro Božích prikázaní je na to, aby ľudia mohli vidieť, čo robia nesprávne."

8. októbra 1994

Sväté sviatosti Ježiš ustanovil pre šťastie ľudí. Svätá omša je najdôležitejšia, mamička. Matka Mária prišla ku mne a povedala: „Moje materinské Srdce ma veľmi bolí, keď vidím, že veľké utrpenie a smrť môjho Syna Ježiša je tak málo uctievané. Ako ma bolí tá neprítomnosť lásky. Úpenlivo prosím celý svet, aby sa ľudia obrátili k viere a modlili sa. Všetko bude dobré, keď sa modlitby dostanú do celého sveta, do všetkých rodín, aj modlitba môjho svätého ruženca."

Keď Reinhard hovoril o veľkom smútku Panny Márie, hovoril aj o krížovej ceste: „Mamička, keď si ľudia pri krížovej ceste pripomenú a uctia Ježišovo utrpenie, nech si zaspievajú túto pieseň:

Ušetri nás Pane a obráť naše duše od klamu k viere. Ušetri nás Pane a obráť naše duše, a vo večnosti sa nehnevaj za krv z tvojich rán. A ja som povedala: „Reinhard, odkiaľ poznáš túto pieseň, nikdy som ťa ju nenaučila v tvojom krátkom živote."

29. októbra 1994 povedal Reinhard:

Mária hovorí: „Veriť v Boha, milosrdného Otca, v môjho Syna Ježiša a v Ducha Svätého je predsa také jednoduché, keď sú vaše srdcia naplnené láskou. Vieš mamička, všetky deti v nebi utešujú Ježiša, lebo my sme radosťou neba a balzam na Sväté srdce Ježišovo. Poďte všetci a načerpajte zo studne Ježišovej milosrdnej lásky. Lebo Boh je láska."

15. decembra 1994

Reinhard povedal slová Pána Ježiša: „Drahí ľudia, bdejte a modlite sa a odpustite si navzájom. Keď chcete ako ľudia byť šťastní, mať radosť a byť naplnení láskou, príďte za mnou so všetkými svojimi zármutkami a starosťami. Otvorte mi svoje srdcia a ja vás posilním svojou láskou a pokojom. Proste a dostanete. Zverte sa do mojich rúk a nebojte sa nech je

váš život akýmkoľvek. Moja láska je nekonečná. Všetka láska pochádza odo mňa, lebo ja som Láska."

17. decembra 1994

Milá mama, Ježiš hovorí: „Drahí ľudia, nezostávajte stáť v chlade a hľadajte posilnenie v mojej Božej láske. Ja som sa narodil, trpel som a zomrel na kríži a na mne ležali všetky vaše hriechy. Moje narodenie bolo nesmiernou radosťou pre moju Matku, moja smrť na kríži je najväčším zármutkom. V nebi bola Mária prijatá s telom aj s dušou a korunovaná za Kráľovnú. Matka Mária chce obrátiť celý svet na vieru a prosí: modlite sa, milí ľudia.".

„Áno, mama, Boh chce očistiť svet od všetkého zla. Milá mama, ľudia si preto musia udržiavať svoje srdcia v čistote a modliť sa, aby boli pripravení na túto veľkú chvíľu. Milá mama, nech sú všetky tvoje dni dňami modlitby a veľkej lásky a neboj sa ničoho, ja ťa budem ochraňovať. Vďaka úprimnej spovedi nech v tvojom srdci zvíťazí láska. Ježiš hovorí: „Odpúšťam ti zo srdca."

Štvrtok, 23. februára 1995, 9.15 hod.

„Drahá mama, nepýtaj sa ma stále, kedy sa toto všetko stane, my sami to tiež nevieme. To rozhodne len sám Boh. Bdejte a modlite sa, modlite sa koľko môžete, ostatné nechajte na mňa. Majte svoje srdcia stále obrátené k Ježišovi, aby mohol do nich vstúpiť, keď príde na zem. Budete naplnení jeho láskou, keď vstúpi do vašich sŕdc. Väčšiu lásku a radosť ste ešte nikdy nezažili. Buďte teda stále pripravení na túto veľkú udalosť. Povedz ľuďom, že musia pravidelne chodiť na spoveď, aby ich srdcia boli čisté, povedz to každému, a modli sa mamička.

Milá mama, všetkých vás mám rád. Som stále šťastný s matkou ako si ty. Opakuj toto stále každému a modli sa."

10.15 hod.

„Milá mama, ľudia chcú stále vedieť o všetkom, čo sa má stať. Musia byť jednoducho stále pripravení, potom nebudú klásť otázky. Pre ľudí je nesmierna a nadprirodzená Božia láska nepochopiteľná. Keby mali trochu viac viery v Boha, lepšie by dokázali pochopiť túto lásku a aj ju opätovať a boli by omnoho šťastnejší. Veľká ľudská neochota Boha zarmucuje a niekedy aj nahnevá. Boh vám nechá pocítiť ako rád má ľudí, ale tiež to, ako sa dokáže nahnevať. Záleží to od vás, aby ste boli pripravení ho prijať. Milá mama, a teraz už neklaď žiadne otázky, priprav si srdce pre jeho príchod a buď šťastná."

11.07 hod.

„Mamička, žijete v časoch temnoty a veľkej zloby. Keď zloba vo vašich životoch dosiahne vrchol, celý svet bude zatienený. Všade bude úplná tma a ľudia sa budú veľmi báť. Neviem, ako dlho to ešte potrvá, ale táto zloba volá do neba.

My v nebi nemôžeme už ani tomu uveriť, že ľudia stvorení na Boží obraz, sú schopní páchať toľko zla. Preto vieme, že veľký Boží zásah už nemôže byť dlho odkladaný.

Príde nečakane a len málo ľudí bude pripravených. Nastane veľký chaos a panika. Ľudia budú volať: Čo máme robiť? Musia jednoducho padnúť na

r

kolená a prosiť o odpustenie z hĺbky srdca. Musia uznať Boha a milovať ho." Potom Reinhard riekol: „Mamička, už si určite unavená, že?"

Streda, 5. apríla 1995, 9.35 hod.

„Milá mama, ako ťa mám rád. Ja viem, že nie je pre teba ľahké toto všetko zapisovať a zverejňovať. Nerob si starosti, mami, čo si ľudia o tebe myslia, dôležité je, čo si o tebe myslí Boh, a že Boh je s tebou spokojný. Lebo inak by som sa nesmel s tebou rozprávať.

Ľudia kritizujú a pochybujú, je veľmi ťažké to zniesť, lebo oni nemajú v sebe lásku a uzatvárajú si svoje srdcia. Vždy vravia, že sa ešte nikdy nikto nevrátil späť, aby povedal, aké to tam je. Ale Ježiš predsa vstal z mŕtvych, zjavil sa a dáva sa spoznať mnohým ľuďom. Nebo, peklo a očistec existujú, ale teraz aj mnoho veriacich ľudí pochybuje. V dvanástich článkoch viery stojí všetko, v čo musia ľudia veriť. Musia svoj život zamerať na to, aby Boha milovali, a tak sa dostali do neba.

Drahí ľudia, otvorte si svoje srdcia pre túto veľkú lásku, pre veľký návrat, lebo potom budú vaše oči otvorené. Mnohí nebudú môcť zavrieť ústa z veľkého údivu a niektorí z veľkého strachu.

Mamička, poďme sa teraz spolu pomodliť ruženec, poteší to Pannu Máriu a my sa budeme so všetkými deťmi v nebi modliť s tebou. Je ich tu toľko, že sa nedajú spočítať. Buď šťastná, mama."

Štvrtok, 6. apríla 1995, 8.40 hod.

„Mamička, stále sa ma pýtaš, ako je to možné, že sa môžem k tebe vracať a rozprávať sa s tebou. Ty si stále moja milá mama a ja som stále tvoje dieťatko. Je to tvoja veľká láska ku mne, ktorá ma vracia k tebe." Reinhardov hlas znel veľmi šťastne. Potom znel jeho hlas veľmi odhodlane.

„Chcel by som zvolať na všetkých ľudí: Majte sa radi a neubližujte nikomu. V láske, mami, je zahrnutých všetkých 10 prikázaní. Nebo na zemi ešte nie je otázkou zajtrajška, je tam ešte príliš málo lásky. Modliť sa je jedinou spásou."


REINHARD TANGHE II.

(Skutočnosť z Belgicka, ktorej význam patrí celému svetu)

Preklad: Katarína Ďurinová, BA; © - zostavovateľ: páter Frank Vandegehuchte, MSC - BA-Podunajské Biskupice, fravamsc@centrum.sk.

Druhá časť: pokračovanie 1995 a ďalej až 13. 5. 1999:

V mene Otca i Syna i Ducha Svätého, ako bolo na počiatku, tak nech je teraz i vždycky i na veky vekov. Amen. Zdravas' atď. . .

Jedného rána som sa, ako zvyčajne, začala modliť ruženec. Zdravas', Mária, milosti plná, Pán s tebou. Požehnaná . . . V určitom momente sa mi v srdci zase ozval Reinhard:

„Drahá Matka Mária, milosti plná, Pán s tebou. Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš. Svätá Mária, Matka Božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodinu smrti našej. Amen." Od tejto chvíle sa pravidelne modlievam ruženec so slovami „Drahá Matka Mária" s dôrazom na drahá Matka Mária.

Mám tu správu z rána 30. júla 1995.

„Mamička, raz si sa ma opýtala, prečo má Boh toľko trpezlivosti s ľuďmi a prečo je toľko lásky medzi nebom a zemou.

Mami, je to pre puto lásky, ktoré dal ľuďom Boh, aby sa u všetkých obnovila viera v neho a nádej, ktorú im napriek všetkému žiaľu a bolesti na svete ponúka. On nám dáva lásku a chce, aby sme ju opätovali, pretože vo viere nachádzame

radosť. S radostným srdcom môžeme ísť k Bohu a on ho naplní svojou láskou.

Za túto lásku sa ľudia musia modliť a potom zavládne pokoj.

Milá mama, určite sa postarám o svojho brata Konráda a budem sa s ním modliť

a aj s tebou. Všetky úmysly modlitieb a otázky ľudí som už povedal Matke

Božej, ale ona ich vedela ešte predtým, ako som jej ich vyrozprával.

Všetci malí anjelici, teda deti, sú tu Máriinými deťmi. Modlíme sa spolu s ňou

k Otcovi s úctou a chválou, no a my tu predsa sedíme v prvej rade!

Mama, netráp sa pre všetky tie materiálne veci na zemi, pretože nebo sa musí

stať tvojím domovom. Zbav sa zbytočných vecí, osloboď a modli sa a povedz to

každému.

28. decembra 1995 o 14:10 mi Reinhard povedal: „Mama, určite by si bola šťastnejšia, ak by si viac žila Duchom Svätým a ak by si mu dovolila, aby ťa prestúpil. Aj všetci ostatní ľudia by mali svoje myšlienky nasmerovať k Ježišovi, potom by svet vyzeral úplne inak. Buď šťastná ,mama, mám ťa rád. Drahá Matka Mária, milosti plná, ďakujem ti, Pán s tebou. Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš. Svätá Mária, Matka Božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodinu smrti našej. Amen.

1996

13. februára 1996 povedal Reinhard: Mama, Ježiš z teba nemá radosť.

Cecile: Z času na čas ma kárajú a veľmi dobre viem o čom ide.

V stredu, 27. marca 1996 o 21:50 hod povedal Reinhard:

„Milá mama, povedz ľuďom, aby sa pripravili na nádherné stretnutie s Pánom

Ježišom, aleluja! V mnohých srdciach nastane radosť, v tých uzavretých však škrípanie zubov. Tak, ako v Ježišovej dobe, ho mnohí nebudú chcieť spoznať. Ich pýcha oslepí lásku, ale plesanie otvorených sŕdc bude o to väčšie. Mama, už teraz sa teším na tvoju tvár naplnenú láskyplným úžasom. Medzi všetkými ľuďmi, ktorí milovali Ježiša, bude vládnuť svorná láska. Chorí nech zveria svoje túžby a svoju vieru v uzdravenie Ježišovmu srdcu. Ľudia so zraneným srdcom, obráťte svoju túžbu po odpustení na zmŕtvychvstalého Ježiša a dostane sa vám útechy. Ľudia, prežite Svätý týždeň pred Veľkou nocou s ešte väčšou láskou, nádejou a dôverou, aby vo vašom srdci našla naplnenie láska, ktorú pre vás všetkých Ježiš pripravil. „Drahá Matka Mária, milosti plná, ďakujem ti, Pán . . .

Streda, 20. mája 1996 o 11:05 hod

Mama, vieš, prečo je to tak, že všetci ľudia dostanú u Boha ešte poslednú šancu a on ich môže po smrti prijať s láskou? Je to preto, lebo Boh má svojich ľudí rád a každý človek začína svoj život ako nevinné dieťa. Až potom príde zlo a človek si môže vybrať. Našťastie majú mnohí čas na premyslenie a uvedomenie sa, kým zostarnú. Veľa mladých ľudí však zomiera náhle a ešte nie sú pripravení na veľké stretnutie. Mnoho z nich je otvorených Bohu, ale nedokážu odolať zvodom sveta. Chcú sa len zabávať, zabávať a zabávať . . . Keď stretnú Ježiša, cítia ľútosť a žiaľ. Jeho láska ich očistí a oni budú prijatí v nebi. Iní mladí sú nahnevaní na Boha, pretože už si nemôžu vychutnávať pozemské pôžitky, a preto odmietajú Ježiša a tým sa vedome rozhodnú pre záhubu.

Milá mama, modli sa veľa za mladých ľudí, pomodli sa za nich desiatok. A keď ich bude pätnásť, je to celý ruženec. Matka Mária bude potom šťastná. V nebi sa modlíme spolu s vami. Buď veselá a naplnená Máriinou radosťou. Milá mama, ľúbim ťa. Si rada, však? Postarám sa o sestričku tak, ako si chcela. Veľa sa modli. Drahá Matka Mária, milosti plná, ďakujem ti, Pán . . .

Štvrtok, 15. augusta 1996 o 11:30 hod.

Milá mama, mám rád teba, ale aj všetkých ľudí. Drahí ľudia, už prišiel čas modliť sa s ešte väčšou túžbou k Duchu Svätému.

Duchu Svätý, nauč nás opäť veriť v Boha Otca, jeho Syna Ježiša, ktorý za nás zomrel na kríži a v svätú Matku Máriu. Nauč nás opäť dúfať vo svet, kde medzi ľuďmi vládne láska. Nauč nás byť znova láskavými a cítiť žiaľ a ľútosť nad tým, čo bolo nesprávne.

Drahí ľudia, nenechajte sa poraziť všetkým tým diabolským vo svete, pretože dobro zakrátko zvíťazí. Buďte bedliví a modlite sa. Pripravte si srdcia a nechajte si ich oživiť Božou láskou a Božím duchom. Potom zistíte, že Boží zázrak lásky prináša každému človeku radosť a jednotu. Drahá Matka Mária, milosti plná, ďakujem ti, Pán . . .

Pondelok, 19. augusta 1996, 12:20 hod, v kostole.

Mama, Ježiš vraví: „Moji kňazi už nechápu aký láskyplný úrad zastávajú. Mali by k mojim ľuďom pristupovať s väčšou láskou, pomáhať im a povzbudzovať ich, aby sa čo najviac z nich navrátilo do mojej cirkvi, ktorú som s veľkou láskou založil. Moji kňazi by s ešte väčšou láskou v srdciach mali vykonávať svätú obetu. Keby len videli radosť, s akou Boh Otec obetu prijíma, a prúd milosrdenstva, ktorý z neba prichádza k nim a k ľuďom, boli by ohromení týmto Božím zázrakom. Láska je všetko. Ak mi každý kňaz ponúkne svoje srdce, potom ho naplním Božou láskou. Budú šťastní, a tým odolní voči zlu a hriechu. Môj Otec nezabúda, že aj oni sú len ľudia, ale on potrebuje ich srdcia a tiež srdcia všetkých ľudí." Ježiš ľuďom ešte hovorí: „Modlite sa a obráťte svoje hriešne srdce. Modlite sa za svojich kňazov, aby to vydržali v tomto hriechom sužovanom svete, kde je málo lásky a moju lásku tu nechcú." Mama, Ježiš hovorí: „Toto posolstvo sa musí dostať ku všetkým mojim kňazom." Drahá Matka Mária, milosti plná, ďakujem ti, Pán . . .

Piatok, 5. septembra 1996 povedal Reinhard:

„Mama, tieto zavraždené deti sú mučeníkmi tohto skazeného sveta, ale tu sú veľmi šťastné."

Sobota, 7. septembra 1996 o 10:40 hod Reinhard povedal: Mama, Ježiš vraví: „Hnev a protesty už nepomôžu ľuďom po tom všetkom, čo sa v Belgicku udialo. Vziať dieťaťu život aj v najranejšom začiatku, je vražda. V Belgicku takéto vraždy povolili. Bez hnevu a protestov sa život ničí už v zárodku. Potrebujem modliacich sa ľudí a ich srdcia. Iba cez modlitbu sa môžu úplne obrátiť a zamedziť tak tomuto do neba volajúcemu zlu. Je dôležité, aby sa v mojich kostoloch a modlitebniach každý večer konali bohoslužby. Moji kňazi to musia oznámiť vo svojich farnostiach. Nielen v Belgicku, ale vo všetkých krajinách vyzývam k modlitbe a bohoslužbám a chcem, aby sa každý jeden človek obrátil. Aká radosť a láska by len bola medzi ľuďmi, ale oni nechcú. Chcú žiť bez Boha a jeho prikázaní. Myslia si, že nekonajú zlo a potom sa čudujú, že sa dejú takéto hrozné veci. Zopakujem to: Bolo by lepšie, keby sa tí, čo pohoršujú maličkých, nikdy neboli narodili a neexistuje dosť veľký mlynský kameň, ktorý by ich stiahol do morskej hlbiny.

Moja láska k ľuďom je taká veľká a milosrdná. Kde je v tomto svete spravodlivosť? Príšerné zneužívanie detí je spôsobené veľkou a nespravodlivou chudobou a zneužitím moci. Viem koľko mäsa a plodov prináša moja zem. Každé ľudské dieťa sa môže najesť a každá rodina môže byť šťastná. Veľkí a mocní, ktorí majú peniaze, sa však nechcú deliť, nechcú dávať. Moje rozhodnutie je jasné. Rozdeľ zem každému človeku, tak bude všade radosť a pokoj. Daj každému ľudskému dieťaťu právo na život. Bol som ukrižovaný a moje rany neprestajne krvácali. Ako dlho má toto môj Otec ešte trpieť? Tak, ako na kríži ho prosím: ,Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo robia'. Pripravte si srdcia na môj návrat, ktorý sa blíži." 9. septembra 1996 sme vyrazili do Medžugoria a v utorok, 12. septembra o 10:23 hod, mi v autobuse povedal Reinhard:

Mama, Ježiš vraví: „Moje požehnané deti, srdce mojej Matky sa teší z tejto púte. Spoločne sa modlite so srdcom naplneným láskou a dôverou za všetky vaše úmysly a za obrátenie sveta a vás samotných. Ona vás povedie. Buďte len šťastní."

Streda, 13. september 1996 o 9:10 hod, v záhrade Oase de la Pace, pred omšou: „Milá mama, Matka Mária sa ujala všetkých vašich úmyslov a povie ich svojmu Božskému Synovi Ježišovi."

Počas omše:

Mama, Ježiš povedal: „Nech nezatvárajú svoje srdcia a nech strávia tieto dni plné lásky a modlitby v prítomnosti mojej Matky. Môj otec prijal svätú obetu s láskou, nech vás všetkých prestúpi veľká milosť. Nech iskra mojej Božskej lásky naplní vaše srdcia a už ich nikdy neopustí, aby ste ju šírili medzi všetkými ľuďmi. Keď prídete domov, musíte byť svedkami môjho Božského milosrdenstva." Drahá Matka Mária, milosti plná, ďakujem ti, Pán...

1997

15. september 1997 o 13:55 hod

„Milá mama, zvestovanie Pána spozná každé ľudské srdce podľa veľkej túžby po silnej láske. Bude to nádherný moment, ale, bohužiaľ, mnoho ľudí dostane strach. Iní budú láskou opovrhovať, pretože vedia, že pochádza od Boha. Malá menšina ľudstva však zažiari radosťou a šťastím. Rozdiel medzi ľuďmi bude potom dobre viditeľný. Každý spozná Boha vlastným spôsobom. Tí radostní budú v úžase oslavovať a chváliť Ježiša a ďakovať mu.

16. september 1997 o 17 hod

Milá mama, naša drahá Matka Mária, ako ju v nebi voláme, chce už mnoho rokov, aby ste otvorili svoje srdcia Bohu prostredníctvom modlitby, pokánia a zdržanlivosti, a tým sa pripravili na triumfálny návrat. Ľudia s otvorenými srdcami tak môžu trochu zažiť radosť z veľkého stretnutia, ktoré príde. Aj ty, mama, musíš mať srdce otvorené a vpustiť doň Boží pokoj. Zlo striehne a tvoj duch sa zahmlieva, čím sa oslabuje tvoja radosť. Zdá sa to príťažlivé, ale do tvojho srdca príde veľký smútok a ty už potom nebudeš tá šťastná mama. Len sa modli mamička, chcem ťa vidieť len šťastnú.

Utorok, 23. septembra 1997 o 9:10 hod

Mamička, som rád, že sa v taký krásny deň modlíš v pokojnej prírode ruženec pre svätú Pannu Máriu.

Mama, žiadny človek na svete si nedokáže predstaviť aká skvelá naša Matka naozaj je. Aj kvôli jej starosti a obavám o celé ľudstvo Boh Otec chcel, aby sa vracala na svet, a tak obrátila mnoho ľudských sŕdc. Rada by ich, spolu s Ježišom, ponúkla Otcovi.

Keby si ľudia len raz otvorili svoje srdcia pre ňu, potom by prijali nebeský prúd lásky. Aká radosť by ich potom obklopovala. Medžugorie je korunou tohto storočia a tam chce Matka Mária naplniť svoju úlohu.

Modli sa s ňou za jej úmysly. Ona vie najlepšie, čo svet a jej ľudia potrebujú. Drahí ľudia, kričte to do sveta, chváľte ju a ďakujte jej.

18. november 1997, 6:12

Najmilšia mamička, čo ti teraz poviem, je pre všetky mamy na svete, lebo ony sú Bohom vyvolené, aby pomáhali tvoriť Božie kráľovstvo a rozširovali ľudstvo po celej zemi. Láska matiek tvorí silu, ktorá je silnejšia ako všetko zlo na svete, ale ony si to príliš málo uvedomujú. Aj modlitby matiek prinášajú svetlo do tohto temného sveta. Mamy majú veľa práce a musia sa každý deň o všetko starať. My, deti v nebi, sme k nám zavolali Ježišovu Matku. Aká len to bola oslava mamička a aká radosť! Opýtali sme sa našej drahej Matky, prečo svet len pomaly prichádza k obráteniu. Vieš, čo nám odpovedala? „Potrebujem lásku, silu a modlitbu všetkým matiek. Tri Zdravas' Mária denne s deťmi a mládežou v rodine alebo kdekoľvek na svete.

-   modliace sa matky sú láskou a teplom, sú ako slnečné svetlo, ktoré žiari až do neba.

-   modliace sa mamy môžu svet rýchlejšie priviesť k úplnému obráteniu

-   modliace sa matky sú balzam radosti na Božské srdce Ježišovo

-   modliace sa mamy môžu ľudstvo oslobodiť od vraždiaceho egoizmu

-   na modlitby matiek odpovedá Najsvätejšia Trojica vždy ÁNO!

-   úsmev modliacej sa matky prináša do rodiny radosť, pokoj a mier

-    všetky prosby modliacich sa matiek prinesiem s radosťou pred Boží trón so slovami: „Ó zvelebený Bože. Pozri na pokorné a úpenlivé modlitby všetkých matiek na zemi! Zohrej svet svojou Božskou láskou a očisti ho od všetkého zla. Oživ všetkých ľudí Duchom Svätým, aby v rodinách opäť vládla láska, ako sme to my zažili v Betleheme a Nazarete! Daruj všetkým nebeskú vianočnú radosť!"

Mamička, všetky deti v nebi sa modlia spolu so všetkými mamami. Milá mama, mohla by si ešte pred Vianocami rozšíriť toto nebeské posolstvo lásky a pokoja? Zaves ho aj na krížik na mojom hrobe. Ďakujem ti, mami. Reinhard

1998

Streda, 22. januára 1998 o 9:10 hod

Mamička, choď do väzenia, lebo tam je veľa ľudí, ktorí potrebujú nebeské povzbudenie. Božie milosrdenstvo je veľké a Boh chce odpustiť všetkým. Chce ich prijať s otvoreným náručím a pritisnúť si ich na svoje Božské srdce. Ježiš im všetkým hovorí, že sa nemusia báť a vždy mu môžu dôverovať. Čo si ľudia navzájom už nemôžu, alebo nechcú odpustiť, to odpustí Ježiš svojou Božskou mocou a láskou. Mamička, dodaj im odvahu pomocou lásky, ktorú dal do tvojho srdca Ježiš. Ich srdcia puknú ľútosťou a Ježiš im daruje blaženú radosť, ktorú môže dať iba on. Ježiš ešte raz vraví: „Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí kameňom. Zmetiem zo sveta každú nespravodlivosť a všetky temné činy vyjdú na svetlo. Ešte nikdy nebol svet taký očistený, ako keď sa naplní môj Boží plán." Práve preto teraz Ježiš vyžaduje od ľudí viac, než kedykoľvek predtým: „Otvorte si srdcia pre mňa. Verte v moju túžbu prestúpiť vás všetkých mojou živou láskou, aby sa z vás stali noví ľudia. Ide predovšetkým o nádej. Každý človek, aj napriek všetkým problémom a hádkam vo svojom živote, má nádej na vlastnú budúcnosť. Zázračná láska, ktorá v srdciach budí pokoj, je najkrajším darom mojej Božskej lásky ľudstvu. Svet tieto dôležité dary ľuďom zobral mocou peňazí. Nádhernú lásku zničil čistý egoizmus a tým zmizla aj nádej." Ježiš ešte hovorí: „Príďte všetci ku mne, lebo vás mám rád. Verte vo mňa. Dúfajte vo mňa a naučte sa ma opäť mať radi, potom budete znovuzrodení ako nové ľudské deti.

Sobota, 28. februára 1998, 8:40 hod

Často mi ľudia dávajú otázky o účele Sviatosti birmovania a slávnostného Svätého prijímania.

Reinharda som sa opýtala, čo vám mám odpovedať, aby ste sa pripravili na prijatie Sviatosti birmovania, ktorá je Božím pomazaním a silou Božieho Ducha a tiež následne na prijatie slávnostného Svätého prijímania.

Reinhard.

„Mama, to, čo poviem je veľmi dôležité nielen pre súčasnosť, ale aj pre ich neskorší život, keď budú dospelí." „Mamička, povedz im, aby nikdy nepochybovali o existencii Boha. Boh existuje!!!"

„Nesmú pochybovať o nebi, pekle a očistci, pretože tieto naozaj existujú!!!" „Nikdy nesmú pochybovať o Božej dobrote a čokoľvek sa v ich živote udeje, nesmú si zúfať a musia odolávať hriechu a zlobe. Boh je Milosrdenstvo a Láska. Odpúšťa každému človeku, ktorý ľutuje a koná pokánie. Práve preto ustanovil Sviatosť zmierenia. Prostredníctvom tejto sviatosti sa dejú zázraky. Svätá omša je najvznešenejšia sviatosť. Nedeľa je dňom pokoja a je to aj deň Pána. Choď každú nedeľu na svätú omšu. Predstavuje Poslednú večeru, ale aj Ježišovo veľké utrpenie a jeho smrť na kríži. Ježiš sám povedal: „Toto robte na moju pamiatku".

Po premene až do svätého prijímania Ježiš znovu zažíva Krížovú cestu na Kalváriu, kde zomiera na kríži. Ale predtým ako zomrie ešte požiada svojho Otca: „Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo robia".

Aj pri každej svätej omši Ježiš prosí svojho Otca o odpustenie pre všetkých ľudí, a preto je svätá omša Ježišova obeta lásky za odpustenie našich hriechov, pretože nás má tak rád.

Mama, Ježiš naozaj prichádza na oltár, ale to ľudia nemôžu vidieť. Celé nebo aj Matka Mária sú tam prítomní a ja tiež. Deje sa zázrak.

„Proste Ježiša, aby vás naučil milovať, nech sú vaše srdcia plné lásky k nemu a k ostatným ľuďom. Buďte si istí, že ak Ježiša poprosíte o jeho lásku, veľmi rád vám ju dá. Ak nepríde hneď, len proste ďalej. Naučím vás modlitbičku:

„Ježiš, chceme ťa mať radi a aj všetkých ľudí, ale prosím pomôž nám. Príď s Duchom Svätým a poteš naše srdcia a duše tvojou láskou a milosrdenstvom a posilni nás." „Ježiš nikoho neodmieta, to ľudia odmietajú Ježiša. Už nechcú v neho veriť, a preto je na tomto svete toľko zla."

„Ak sa vo vašom živote udeje niečo zlé, poproste ho potom so srdcom plným lásky o odpustenie. Dá vám pocítiť, koľko radosti a pokoja bude vo vašom srdci po jeho odpustení.

Odpustiť iným ľuďom tiež naplní vaše srdcia radosťou."

„Ježiš povedal: ,Nechajte deti prichádzať ku mne.' Aj keď vyrastiete a dospejete, zostáva vo vašom srdci niečo z dieťaťa, a táto časť vás posilní a poteší v neskoršom živote, keď sa vám nebude veľmi dariť."

„Buďte vždy úprimní voči sebe samým aj voči ostatným. Nerob druhým to, čo nechceš, aby oni robili tebe. Takto budete vždy šťastní a radostní ľudia." „Boh dal každému človeku slobodnú vôľu, vďaka ktorej sa môže slobodne rozhodovať. Môžeš robiť dobré alebo zlé veci. Ak si slobodnou vôľou zvolíš dobro a Boha, musíš tiež sám pracovať na tom, aby si bol silný. Každé víťazstvo nad zlom vám dodá uspokojenie."

„V akejkoľvek životnej voľbe je dôležité mať silnú slobodnú vôľu. Popros o pomoc aj anjela strážneho. Každé dieťatko, ktoré sa narodí dostane okamžite anjela strážneho a až do konca života sa vždy na neho môže spoľahnúť. Vyvaruj sa zlých priateľov, ktorí zvádzajú dobrých chlapcov a dievčatá na zlo. Nech ti dobrá vôľa pomôže zostať silným.

„ Nech sa stane čokoľvek, žite ďalej:

-  ver v Boha, dúfaj v neho a miluj ho.

-   ak chceš v živote uspieť, používaj svoju silnú slobodnú vôľu pre dobro.

-  maj rád ľudí!

V nebi sa spolu so všetkými deťmi budeme modliť za to, aby sa vám darilo. Pravidelne sa s nami modlievajte.

Reinhard, keď mal 7 rokov. „Mama, povedz im, aby si tieto lístočky nechali. Ešte im pomôžu, keď budú neskôr potrebovať povzbudiť.

Milá mama, už sa pomaly blížia veľkonočné sviatky. Aj my v nebi ich oslavujeme spolu s ľuďmi na zemi.

Ježiš naozaj vstal z mŕtvych, o tom nesmiete nikdy pochybovať. Toto je najväčšia istota ľudskej existencie.

Streda, 7. apríla 1998 o 3:20 hod ráno

„Mamička, iba skrze Ježišovu bolesť, jeho muky a smrť na kríži, sa otvorila cesta do neba. Práve táto obeta lásky bola na Veľkú noc zavŕšená zmŕtvychvstaním.

Hovoríte o nebi, ako keby to bolo nejaké obyčajné miesto, ale mama, nie je to tak.

Raj, moja milá mamička, naozajstný nádherný raj.

Všetky ľudské srdcia by mali biť čistou a vďačnou láskou za takýto veľký dar. Večný život v tomto raji po pozemskej smrti je dosiahnuteľný pre každého človeka dobrej vôle a nedá sa popísať žiadnymi ľudskými slovami. Toto šťastie, po ktorom ľudia veľmi túžia, sa odhalí v nebi.

Počas Veľkej noci vždy do otvorených a čistých sŕdc vstupuje prúd lásky a milosrdenstva.

Každý Boží sviatok, slávený na zemi, prináša svetlo, nádej a lásku.

Zem zažíva temné časy, ale neprestávajte veriť! Ľudia, ktorí s láskou prijímajú Eucharistiu a odvážia sa prosiť o milosť, sú svetelnými majákmi sveta. Ich spoločné svetlo ožiari celú zem a zaženie temnotu.

Modlite sa „Otče náš" s láskou a dôverou. Neustále proste Božského Otca: „Zbav nás zlého". Matka Mária hovorí: „Nestrácajte odvahu. Ja som vašou najväčšou útechou a povzbudením". Ako nepoškvrnená si zaslúži všetku chválu, úctu a vďaku, lebo ona ako Ježišova matka s ním kráčala cestou Veľkej noci. Modlite sa s láskou a dôverou! „Skôr, či neskôr sa predo mnou zohne každé koleno," hovorí Ježiš. Reinhard

Sobota, 18. apríl 1998, 4:50 hod ráno

„Moja milá mama, semienko Ježišovej Božskej lásky je zasadené v každom srdci od najranejšieho začiatku nového života. Tento Boží dar lásky musí človeka urobiť schopným milovať, byť pokorný a šíriť vieru, nádej a predovšetkým Božiu lásku.

Sami ľudia však semienku nedajú možnosť vzklíčiť, a tým sú neschopní cítiť naozajstnú lásku.

Mamička, koľko ľudí je ešte spojených putom Božej lásky? Veľmi málo! Vidíš to napríklad na rozpade mnohých rodín. Myslieť si, že už nepotrebujeme Boha je pýcha a v nej spočíva semeno zúfalstva.

Ľudia musia byť prostredníctvom modlitby znova schopní nájsť vo svojich dušiach semienko Božej lásky.

Vďaka láske medzi Bohom a jeho ľuďmi, veľkému trápeniu a prosbám Ježišovej Matky Márie, sa svet môže úplne obrátiť k zdravému a láskyplnému spolunažívaniu.

Úplné obrátenie začína vždy pokorou. Odvážme sa pozrieť sa na seba Božími očami. Je dobré nazrieť raz do vlastného srdca, poriadne si spytovať svedomie a potom sa odvážme povedať: „Môj Bože, čo to len robím. Pomôž mi a zachráň

ma teraz, keď sa to ešte dá. Pomôž mi pokorne si pestovať v srdci tvoju lásku, aby som mohol všade šíriť nielen túto lásku, ale aj tvoje svetlo, nádej a vieru. Vďaka tvojej prítomnosti vieme, čo máme robiť. Pomôž nám, aby sme boli znova účastní na tvojej láske". Reinhard.

Utorok, 21. apríla, 5:24 hod

„Mamička, už sa skoro neodvažujeme pozerať sa z neba na svet. Kedy sa konečne všetky tie vraždiace zbrane pretavia na pluhy? Taká veľká nespravodlivosť. Najťažšie to zasiahne vždy tých, ktorí sú najzraniteľnejší a potrebujú najviac pomoci.

Pýcha ekonomického rastu, tak sa tomu na zemi hovorí, chudobných ešte viac zbedačila a mocní zneužívajú svoj vplyv, aby ich ešte viac vykorisťovali. Oslepuje ich vlastná pýcha? Áno, sú slepí, hluchí, ľahostajní a majú uzavreté srdcia. Boh však vraví: „Ja povýšim ponížených a pred mnou sa zohne každé koleno. Ľudstvo je slepé. Aj keď sa tu a tam darí lepšie, o blahobyte nemôže byť reči. Viera vo mňa neustále ustupuje a útoky na moju cirkev sa stále zosilňujú. Ja jediný som Boh Všemohúci a napriek všetkým útokom a prenasledovaniu, moja cirkev neklesne na kolená. Ja som Boh pravdy, som Svetlo sveta, ktoré nikdy nezanikne. Všetko je zhrnuté v dvanástich článkoch viery a správny smer vám ukáže mojich desať prikázaní. Iba málo ľudí sa však nimi riadi. Obráťte sa ľudia, pustite ma do svojich sŕdc a ja vás povediem k dobru. Chcem vás viesť, buďte pokorní a proste ma o radu. Skrze moju Božskú moc vznikol svet a skrze moju lásku človek a práve moja Božská láska vás povedie k blahobytu, ktorý prospeje všetkým ľuďom. Zbavte sa preto svojej pýchy a buďte pokorní vo svojom srdci."

Streda, 22. apríla 1998, 3:30 hod

„Moja milá mamička, každý rok v tebe ožije tá bolestivá spomienka. Nesmúť, ale raduj sa. Nebeský prúd milosti sa dostal k tebe, pretože si so mnou vystúpila až k nebeskej bráne a tvoje srdce bolo vždy otvorené mojej láske. Ešte stále sa čuduješ, že s tebou môžem hovoriť.

Mama, moja milá mama, spojenie neba so zemou upevnila Ježišova smrť na kríži. Maj Ježiša neustále rada a buď vďačná, že naplnil vôľu Otca. Mami, buď v týchto časoch bdelá a modli sa. Povedz to aj sestričke a Yvanovi, Konrádovi a Ariane. Ja ich budem neustále chrániť a budem sa o nich starať spolu s láskavou Matkou Máriou.

Povedz sestričke a bračekovi Konrádovi, že svätá omša je ten najdôležitejší spôsob, ako kresťansky žiť. Z nej načerpajú silu a nebeská láska ich ďalej povedie, aby sa nikdy nevzdali a vždy si zvolili lásku, ktorú im do srdca zasial Boh."

Ďakujem ti mama. Reinhard

Pondelok, 20. júla 1998, 11:25 hod

-     Milá mama, Ježiš hovorí: „Explózia mojej očisťujúcej, milosrdnej lásky sa rozšíri svetom. Bude to taká neočakávaná udalosť, že ľudstvo okamžite podľahne. Jedni so srdcom plným radosti a vďačnosti zvolajú: „Konečne, ó Bože".

-  Druhí sa budú hnevať, pretože ich zloba a nenávisť budú spútané.

-     „Pokoj s vami," budú moje prvé slová. Ľudské telá a duše budú zázračne uzdravené.

-    Mohol by som zničiť zem plnú zla a hnevu svojou Božskou mocou a zvolať: „Toto je koniec". Ale moja Božská nekonečná láska, tá nepochopená láska, privedie svet k obráteniu. Preto od vás chcem, aby ste sväté prijímanie zažívali a Eucharistiu prijímali s čistým srdcom. Môjmu srdcu to pôsobí radosť a pre vás to znamená hlboké zjednotenie s mojím telom a krvou. Tento eucharistický zázrak premeny chleba a vína na moje telo a krv sa nedá s ničím porovnať a prekonáva všetky zázračné uzdravenia ľudí na zemi.

-  Drahí ľudia, milujte ma a modlite sa za dobrých kňazov, usilujte sa o obrátenie a prehlbujte lásku, ktorou vás bohato odmením.

-   Modlite sa k mojej drahej Matke, lebo toto storočie patrí jej. Čerpajte zo studne jej lásky. Ona je milosti plná a Nepoškvrnená. Ona je Kráľovná neba a zeme. Skrze jej materinské Srdce sa dostanete k mojej milosrdnej láske.

-  Bdejte a modlite sa.

Ježiš

Reinhard.

Utorok, 8. september 1998, 7:24 hod: Milá mama, Ježiš hovorí:

„Pokoj s vami všetkými. Hore srdcia, máme ich u Pána! Táto krátka pekná modlitba by bola nádhernou chválou, no môj ľud si ma ešte stále uctieva viac perami ako srdcom. Ľudia, ponúknite mi naozaj svoje srdce. Ja ho počas krátkej chvíle Eucharistie objímem a naplním mojou svätou láskou. Vrátim vám ho naspäť, naplnené všetkými darmi, ktoré budete potrebovať pre zdravý a cnostný život. Milý človeče, neustále na to mysli a nikdy viac už nezabudni! Moja láska sa počas storočí nezmenšila. Tento svet a jeho hriešne obyvateľstvo som s ešte väčšou trpezlivosťou a milosrdenstvom viedol, oslovoval a posmeľoval skrze posolstvá dané ľuďom. Prežívaj ich a nasmeruj celý svoj život ku mne, aby som ťa mohol osvietiť a oživiť a ty si dosiahol nebeský cieľ. Modlite sa k mojej svätej Matke, ona je vašou najväčšou útechou v týchto temných časoch. Ja, Pán a Boh všetkej lásky, od vás žiadam vaše srdcia plné zármutku a starostí, choroby, bolesti i hriechu a ja vám darujem nebeskú lásku a pokoj. Aj počas obyčajného dňa si pravidelne spomeň na túto modlitbu: „Naše srdcia sú u teba, ó Pane."

Október 1998

Mamička, už si bola nepokojná, však? Asi to trvalo príliš dlho, ale ja som tu vždy. Aj ostatné detičky môžu byť blízko pri svojich mamách, ale väčšina z nich buď nevycíti tú lásku alebo žijú s uzavretými srdciami.

Mama, v minulom posolstve nás Ježiš žiadal, aby sme mu ponúkli svoje srdcia. „Naše srdce je u teba, ó Pane!"

Táto krátka, ale silná modlitba podnietila mnohých ľudí k premýšľaniu. Teraz sa ju modlia s láskou a radosťou. Božia láska a radosť, ktoré vyžarujú do ľudských sŕdc, Ježiša veľmi tešia.

Mama, to, že Bohu už teraz dáš svoje srdce, je príprava na skutočné stretnutie z očí do očí. Vo februári som ti povedal, že tento rok, 1998, spolu s Ježišom vysvetlíme Sviatosť Eucharistie, aby ľudia lepšie chápali túto zázračnú udalosť. Dnes sa budeme venovať svätému Evanjeliu. Mnohí ľudia načúvajú jeho slovám bez viery, alebo ľahostajne, mnohí ho nechápu alebo nechcú pochopiť. Sväté Evanjelium pravdivo a úprimne spísali apoštoli, každý s iným charakterom a inými talentami. Verte Písmu, aj keď nechápete všetkému a niektoré vaše otázky zostanú nezodpovedané. Nerobte si starosti. Raz príde tá chvíľa, keď úplne pochopíte zjavenie Božej existencie. Bude to chvíľa, keď vám Ježiš od srdca k srdcu a z očí do očí povie: „Človeče, teraz si úplný a dokonalý, vstúp do raja a všetko, čo si na zemi nechápal, ti teraz bude jasné. Ďakujem ti za tvoju lásku a vieru vo mňa, Boha lásky."

Pondelok, 23. november, 7:24 hod

Milá mama, oslobodzujúce slová a láska Boha Otca, ktoré počas svätej obety oslovujú vaše ľudské srdcia, by vás mali naplniť trochou nebeskej radosti. V tejto chvíli sa môže človek spoznávať a pocíti, či Eucharistiu vnímal srdcom alebo len povrchne. Plesanie, ktoré by malo stúpať z ľudských sŕdc pri spievaní „Sláva Bohu na výsostiach" až k Božiemu trónu, u mnohých chýba. Aj slová piesne vďaky a chválospevu „Svätý Pán Boh všetkých svetov" sa len s ťažkosťami dostávajú až k nebeskej bráne. Vieš prečo, mama? Lebo im chýba vytrvalá sila lásky ľudského srdca. Je veľká škoda, že ľudské srdcia poznajú toľko trápenia a pociťujú nedostatok lásky. Plesanie a chvála by mali stúpať zo srdca (nie z pier).

Pieseň lásky pre Boha otvorí nebeskú bránu. Božia láska je dokonalá, prináša radosť, pokoj a zmierňuje utrpenie v mnohých ľudských srdciach. Ľudia teraz už predsa vedia, že sa môžu osviežiť pri Božom prameni lásky. Prečo im chýba dobrá vôľa prísť k Bohu a nájsť uňho znova pokoj a vieru? Mami, Ježišova Matka vás to chce všetkých naučiť. Prefíkaný satan okráda ľudské srdcia o vieru v Boha, pľuje a zasieva do nich sklamanie, nedôveru, zúfalstvo a zbavuje ich odvahy. Je to veľmi smutné!

Ľudia si musia opäť otvoriť srdcia, aby sa pri Božom svätom srdci cítili v bezpečí ako jeho vlastné deti. Boh je Láska !!!

1999

Sobota, 13. február 1999, 8:40 hod

Mama, viera v Boha, nádej a nekonečná láska, ktorou Ježiš neustále mnohých inšpiruje, sú veľmi dôležité pre budúcnosť. Význam viery v Ježiša Krista vidíme aj na mnohých prenasledovaniach kresťanov na svete.

Ježiš bol naozaj hlavou zjednotených kresťanov. Ľudstvo však roztrhlo telo, ktorým je cirkev, svojou spurnosťou a predovšetkým túžbou jednotlivcov uplatňovať svoju moc a rozhodnutia. Najsilnejším motívom rozdelenia bola pýcha. Zjednotenie všetkých kresťanov spraví zo sveta nové, pokojnejšie a priateľské miesto.

Radosť a láskyplné spolunažívanie nie sú utópiou, mama. Môže ich uskutočniť vôľa ľudí. Všetko, čo svet zahaľuje do temnoty, je na ľudí vypustené s bezcitnou barbarskosťou a ohlasované zo všetkých strán. Ľudia, ktorých nádej sa upína na Ježiša a Máriu sú označení za smiešnych a bláznivých. Jasným dôkazom je rozpad mnohých rodín. Spoločnosť je zameraná na dosahovanie výsledkov a neviazaný život bez Boha ako základne. Božie hodnoty sa zašliapavajú do prachu zeme, a preto je toľko zúfalých a sklamaných ľudí. Všetky slzy z ľudských očí by mohli vyčistiť a umyť svet, keby len ľudia mohli skrze svoje slzy obnoviť vieru v Boha.

Modli sa za jednotu, je to dôležité! Modli sa za obrátenie. Modli sa za Božiu lásku. Drahí ľudia, vždy sa modlite. Modlite sa o nápravu. Majte v úcte Eucharistiu. Modli sa jednoducho a s vierou.

Modlenie pomôže Božej láske zvíťaziť vo vašich srdciach a udržať ju vo vás živú a žiariacu.

Aké požehnanie, mama!

Moja láska k tebe je taká veľká. Čokoľvek sa ma opýtaš, vždy ťa počúvam. Ver mi to! Raz pochopíš aká obrovská je moja láska k vám, pretože čerpá silu z Božieho nebeského prameňa! Boh je láska!

Pondelok, 15 marec 1999

Mama, Ježiš vraví: „Pokoj so všetkými, ktorí celým srdcom túžia po tom, čo je dobré, ušľachtilé a krásne. V takých srdciach som sa vždy s radosťou usadil, pretože iba ja, Ježiš, Syn Boha Otca, som Cesta, Pravda a Svetlo tohto sveta.

Ľudia, pripravte si srdcia, pretože sa blíži čas naplnenia a moje zjavenie a znamenie celému ľudstvu bude viditeľné!

Streda, 17 marec, 2:16 hod

Každý človek by mal v pokore a láske uctievať moju Božskosť a prosiť ma: „Ušetri nás Pane!! Obráť naše skamenené srdce". Keby ľudia počas všetkých tých storočí neprestali v láske, pokore, s pevnou vierou a neochvejnou nádejou šíriť a vyznávať pravdu o mojej smrti na kríži za všetky hriechy, nikdy by nenastal rozkol medzi kresťanmi. Národy by žili v mieri, rodiny by sa nerozpadali a nikdy by nedošlo k nešťastiam a vojnám.

Nebol som to ja, Boh všetkého živého, kto z ľudských sŕdc spravil tmavé diery a po svete rozšíril biedu. Bol to sám človek.

Nebol som to ja, Ježiš, Syn Boha Otca, kto rozdelil moju cirkev, ale ľudská pýcha.

Nebol som to ja, Boží Duch, kto doviedol vaše duše ku skaze. Boli to mnohí takzvaní vedci a vzdelanci, ktorí zneužili svoje vedomosti, aby svetu dopomohli k úplnému zničeniu a k väčším hriechom.

Nebola to Svätá Trojica, kto povedal, aby ste zabili svoje nenarodené deti, Božie dietky. Nie. Boli to satanovi pomáhači !!

Zničenie satana a jeho prisluhovačov sa už blíži míľovými krokmi! Drahí ľudia, pripravte si srdcia, rozdúchajte v nich plameň a očakávajte moju hodinu! Vo všetkej sláve som vstal z mŕtvych, veľkolepo sa vraciam a zvíťazím! Modlite sa u môjho Otca za zmilovanie a odpustenie vašich hriechov! Modlite sa, ľudia.

Streda, 12 máj 1999, 23:30 hod:

Moja milá mamička, Ježiš hovorí o svojom nanebovstúpení: „Drahí ľudia, ja som len tak neopustil svet, kde som 33 rokov žil ako Boží Syn a Syn človeka, aby som sa vrátil k nebeskému Otcovi. Zanechal som vám svoju nesmiernu a inšpirujúcu lásku. Môj nebeský Otec a ja sme nechali lásku prúdiť z našej Svätej Trojice a prežiarili sme ňou celý svet. A v súčasnosti, o dvadsať storočí neskôr, existuje tento prúd lásky ešte stále v ľudských srdciach, ktoré ma milujú a prijímajú. S touto láskou sa ľudia vydávajú na cesty a vďaka nej sa odvážia postaviť proti krivdám, omylom, vojne alebo útlaku. Odvážia sa hlásať, že ja, Ježiš Nazaretský, som Boží Syn. Počúvaj a všimni si zmierujúcu lásku, ktorá v ľuďoch vyvoláva dobrotu, trpezlivosť, toleranciu, priateľstvo a vľúdnosť a spôsobí to, že si ľudia navzájom podajú ruky a ich srdcia budú biť v zhode. Láska je v jazyku ľudí síce iba slovo, ale Božia láska ešte nikdy nikoho nenechala bez pomoci, lebo neprestajne pôsobí.

Štvrtok, 13 máj 1999:

Oslepujúce svetlo ma v sláve doviedlo k môjmu Otcovi a rovnaká nádhera privádza každú čistú dušu do nebeského raja. V nebi totiž každý človek, akokoľvek zlomený, či zničený, starý alebo mladý, získa späť dokonalá krásu.

Ak ľudské srdcia neprijímajú moju lásku, dejú sa príšerné, do neba volajúce činy. Pýcha a bezcitnosť oslepujú ľudí. Učte sa odo mňa, čerpajte z môjho Božského srdca a zo srdca mojej Matky. Odvážte sa opäť ku mne priblížiť v pokore.

Svet si chce vykúpiť cestu k mieru krvou a slzami. Ľudia si už neuvedomujú svoju neschopnosť nastoliť mier. Ich namyslenosť a pýcha sú v očiach Boha odsúdeniahodné. Iba moje milosrdenstvo môže svet zachrániť pred záhubou.

Bdej a modli sa, obráť sa a buď šťastným človekom. S láskou sa pripravte na príchod Ducha Svätého, pomocníka v núdzi. On vám pomôže, aby ste vytrvali. Robí ľudí oslobodzujúco šťastnými a pomáha modliť sa s dôverou.

Milujte sa navzájom a pocítite kúsok neba na zemi!

REINHARD TANGHE

(Skutočnosť z Belgicka, ktorej význam patrí celému svetu)

Preklad: Katarína Ďurinová, BA; © - zostavovateľ: páter Frank Vandegehuchte, MSC - BA-Podunajské Biskupice, fravamsc@centrum.sk.

Tretia časť: časť 2007 odtiaľ a rok 2008

Pondelok, 10. 9. 2007 - 4:50 hod

-   Bože, ak ťa tak smiem nazývať, potom tvoja Božskosť presahuje moje ľudské chápanie.

-Keď ťa smiem nazývať „Boh a Otec", tak cítim, že si blízko, som ako dieťa v bezpečí u otca.

-Keď sa s úplnou láskou v srdci pozerám na tvojho Božského Syna na kríži, tak cítim a vyslovujem vďaku tebe, môj Bože, pretože my ľudia sme skrze tvojho jediného syna Ježiša získali späť milosť vďaka tomu, že s veľkou láskou na seba vzal príšerné muky, aby nás vykúpil.

-    Môj Bože a Otče, Syn a Duch, traja v jednom, aká nepochopiteľne veľká a nevyčerpateľná musí byť tvoja láska k nám ľuďom, aby si bol počas všetkých storočí stále milosrdný voči hriešnemu ľudstvu.

-  Modlím sa a prosím ťa, ó, Otec, Syn a Duch, daruj svojim ľuďom:

- jednu iskru svojej lásky,

- jednu iskru svojho milosrdenstva,

- jednu iskru svojho zmilovania,

- jednu iskru svojho Svätého Ducha, aby sme mohli zasvätiť život v odovzdaní a posilnení tvojou láskou mohli ísť k ľuďom ...

-  Buď pri nás, Otče, aby sme nepochybili a neopakovali neustále naše omyly.

-    Po lúčoch lásky nám pošli všetky svoje dary a posilni nás tak proti všetkých zvodom.

-     Buď spásou, v ktorú dúfame a osloboď ľudstvo od vojny a násilia svojou oživujúcou silou spravodlivosti a pokoja.

-   Pane, nauč nás modliť sa so srdcom plným lásky. Amen, Cécile (matka Reinharda).

Sobota, 15. 9. 2007 - Sedembolestná Panna Mária

Mama, prečo ľudia spôsobujú sebe a iným toľko zla? Pretože už neveria, že všetko nešťastie a zlo pochádza zo siedmych hlavných hriechov a z nedodržiavania Desiatich prikázaní. Ak má človek srdce a dušu namierené k Bohu, svojmu Stvoriteľovi, a dovolí Božiemu Duchu, aby ho oživil a inšpiroval, tak nájde zo scestí a hriešnych zákrut tú správnu, úzku cestičku k Božej blízkosti a láske a nikdy neuviazne v dusivom bahne, ktoré by úplne zadlávilo jeho duchovný život.

Ako zlomyseľne a prefíkane diabol pracuje a hľadá ľudské slabosti! Byť neustále bdelý je celoživotná úloha. Na životnú cestu si so sebou zober predovšetkým olej, aby si mohol načas a v správnej chvíli osvietiť vlastné srdce aj dušu a cesty, po ktorých ideš zostanú aj napriek zákrutám stále viditeľné. Pre blížnych si vzorom. Nezísť z tej úzkej cestičky je umenie a vyžaduje si to veľa pevnej vôle. Úsilie a zármutok, ktoré s týmto idú ruka v ruke, sú často veľmi vyčerpávajúce pre srdce i dušu. Toto sú skutočné boje medzi dobrom a zlom. V súčasnosti ešte mnohí dovolia, aby ich život ovládali temné sily a mocnosti, to nikto nemôže poprieť. Najlepšie to môžeme vidieť na veľkej zlobe a rozvrate, čo sa vkradli do rodín. To najkrajšie, najvznešenejšie, také nádherné a jedinečné, všetko, čo robí život hodnotným, láskyplným a šťastným, to najúžasnejšie z lásky, je v súčasnosti ťažko skúšané. Teraz je to egoizmus, pýcha, neľudská skaza a znesväcovanie rodín.

Napriek tomu sú všetci povolaní svätiť vlastný život. Vrúcne spojenie s Bohom a modlitba to ešte viacej upevní. Prinášajú spásu a požehnanie, a tak môžeme žiť v úplnom odovzdaní na ceste k večnej budúcnosti, nádhernému zasľúbenému nebu.

Buďte šťastní a spokojní!

Reinhard.

Pondelok, 5. 11. 2007, 2:45 - 4:00 hod

Moja milá mama, apokalyptická doba je stále viac jasnejšia, všade na svete narastá do väčších a väčších rozmerov. Je toto čas Božieho hnevu? Nie, hovorí Otec na nebesiach, ale je to najvyšší čas, aby ľudstvo opustilo cestu ľahostajnosti a úpadku a nasmerovalo svoje oči i srdcia späť k nebesiam v prosbe o odpustenie a zmilovanie. Počas všetkých storočí oznamovala Matka Božia ľudstvu a podporovalo ho, aby opustilo scestie a skrze modlitbu a pokánie nasmerovalo svoje srdcia a duše k nej, povolanej sprostredkovateľke všetkých milostí. Ona si starostlivo vypočuje naše prosebné modlitby, ale, mamička, počujú aj ľudia v ušiach a srdciach jej prosebné modlitby? Ona je neustále prítomná! Jej srdce puká, keď vidí v akom nehodnom a bezvýchodiskovom stave sa nachádza mnoho z jej detí. Ona s materskou starostlivosťou vystiera ruky a s bolesťou v srdci zisťuje, že mnohí ich už nemôžu alebo nechcú uchopiť, sú už príliš zviazaní pýchou! Mama, v tichu tejto noci, keď počúvaš, čo ti hovorím a si taká šťastná, že som tu v týchto blažených chvíľach, sa všade na svete ničia srdcia, vyzýva sa k nenávisti, k pomste a chladnokrvne sa vraždia ľudia. Pomsta nepozná medzi ľuďmi hranice, aké namáhavé je odpovedať na násilie násilím a ohrozovať sa navzájom. Kde zostala tá zmierujúca láska medzi ľuďmi? Odpustenie dávať a prijímať, je to ešte vôbec takto možné? Keby Boh jednal tak ako človek, kto by potom dosiahol nebeský raj? Ó, človeče, správaj sa ako dieťa milujúceho Otca a vedz, že si ním milovaný. Modli sa, modli sa, drahý človek, dieťa Božie, vstúp do tichosti svojho srdca, aby si mohol z oživujúcej prítomnosti Boha, z radosti a blaženosti vrúcneho spojenia, čerpať svoju vlastnú lásku. V tomto modliacom objatí prijmeš silu, aby si sa mohol postaviť proti mocnostiam zla, a tiež aby si sa mohol modliť za obrátenie hriešnikov. Mama, modli sa prosím ťa za duše v očistci a povedz to všetkým. Vaše modlitby sú svetelnými majákmi, ktoré ožiaria svet. Uctievajte s láskou a láskavosťou jeho večnú prítomnosť vo sviatosti Oltárnej. Pozoruj s bázňou najsvätejší zázrak lásky a dovoľ Ježišovi, aby do teba vstúpil.

Úpadok a výsmech z Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi a neustále strácanie sa obety lásky z oltárov všade na svete trápia Ježišovo srdce. Keď toto všetko dosiahne vrchol, oheň strávi celý svet a žiadna voda ho neuhasí a výkriky o pomoc už nebudú počuť. Kňazi, moji drahí kňazi, vy, moji liečiaci pomocníci na zemi, žiadam vás, nedovoľte nikdy, aby sa stratila posvätnosť mojej liečivej obety lásky. Nikdy nevystrite ruku k antikristovi, ktorý by veľmi rád videl, ako táto svätá obeta mizne. A potom sa už nedá prehliadnuť chaos a odpadlíctvo.

Mučeníci a svätci, aj z minulého storočia, sú vašimi vzormi, ukazujú vám cestu, akou dosiahli vytrvalosť vo viere, nádej a lásku. Nie všetci boli hneď od začiatku poslušné ovečky, pozrime sa na Pavla a Augustína a s akým zápalom sa odovzdali vo svojom neskoršom živote.

Kňazi, modlite sa pokorne, viacej ako kedykoľvek predtým, buďte vzorom a povzbudzujte ľudí zažívať svätú Eucharistiu spolu s mnohými v hlbokom

spojení. Nebuďte nikdy unavení pracovať pre Pána a Boha. Kňazi môjho srdca, zveril som vás svojej Najsvätejšej Matke a postavil vás pod jej ochranu. Modlite sa s ňou modlitbu svätého ruženca, nad ktorou sa niektorí povyšujete a označujete ju za modlitbu pre jednoduché duše.

Ježiš vraví, moja Matka je Matkou všetkých matiek, aj matkou mojich kňazov, ktorí v tejto dobe strácajú odvahu. Nájdite útočisko na jej Nepoškvrnenom Srdci a ona bude vašou záchranou, pretože jej nohy rozmliaždia satanovu hlavu. Zem sa obnoví a ľudia budú žiť vo svätosti a pokoji. Buďte šťastní, moji kňazi, a modlite sa. Buďte bdelí.

Streda, 14. 11. 2007 - 8:00 hod

Mama, Ježiš vraví: pravdivosť mojej Božskej prítomnosti vo sviatosti Oltárnej už moji kňazi viacej neohlasujú a ľudia sa odvažujú znesväcujúco hovoriť o tomto kúsku chleba. Láska a bázeň, ktoré vyžadujem od človeka, čo sa ku mne utieka v tejto sviatosti, ako aj od človeka, ktorý prijíma moje Najsvätejšie telo, musia byť v uctievajúcom srdci. Posväcujúce milosti, ktoré vtekajú do uctievajúceho srdca a jeho opätovaná láska k mojej Božskosti, oživujú ľudské srdce a posilňujú ho proti útokom zloby. Je mnoho ľudí, dokonca aj medzi mojimi kňazmi, ktorí sa boja, že takto stratia vlastnú hodnotu. Kňazi môjho srdca, buďte vzorom pre vaše ovečky a umožnite ľuďom zotrvať po každej svätej omši 15 minút v prítomnosti mojej svätej Božskosti!! Je to gesto obnovy cti, ku ktorému by ste aj vy mali pristupovať s úctou a rešpektom. Kňazi, váš príklad privedie mladých k premýšľaniu, poženie ich a oživí, aby si zvolili voľbu svojho života a dali sa vysvätiť za kňazov.

Hovorím vám, takto sa to má stať, a preto nestrácajte odvahu v tejto dobe rozpadu a úpadku. Je vám zverené znovuoživenie mojej Cirkvi. Žiadam od vás, aby ste usilovne pracovali, váš Otec v nebi vás za to odmení. Žehnám vás duševnou silou a láskou, ktorá nie je z tohto sveta. Žehnám vás nádejou, množstvom nádeje, aby sa všetko, čo robíte v mojom mene, podarilo. Žehnám vás dôverou v silu Ducha Svätého, aby ste vytrvali. Žehnám vás, mám vás rád a ďakujem vám z celého môjho Božského srdca. Buďte s pomocou týchto požehnaní silní v dňoch, ktoré budú nasledovať. Buďte šťastní!

Reinhard

2008

10. - 11. február 2008 o 14:35 hod

Moja milá mama. Počas posledných rokov som sa v našich rozhovoroch snažil zdôrazniť, že účasť na Božej večnej láske a Božia bezpodmienečná dôvera ponúkajú všetkým ľuďom, bez rozdielu, možnosť zveriť sa do jeho rúk bez pochýb o tom, aký náš život má alebo mal byť.

Príliš málo sa využíva nekonečnosť Božieho milosrdenstva. Božia láska je prítomná v každej chvíli našej ľudskej existencie, ale mnohí to nevedia alebo nechcú vedieť. Potvrdzuje to Apoštolské vyznanie viery, a predsa ešte mnoho ľudí pochybuje. Je to milosť a veľký dar, vraví nebeská Matka. Buď bezstarostný, ale ži v odovzdaní, bez pochýb a mnohé sa ti objasní. Zajtra, 11.2. 2008, je veľký Máriin deň, deň keď Matka Božia sama vyhlásila, že zostala Nepoškvrnenou Pannou aj keď je matkou Božieho Syna. Už 150 rokov počúva kresťanské spoločenstvo čistú pravdu z úst Ježišovej matky, Kráľovnej neba i zeme. Nikdy nepochybuj o tomto najväčšom Božom zázraku, pretože pre Boha je všetko možné. Aj nám, obyčajným ľuďom, daroval Ježiš eucharistický zázrak ako úplné odovzdanie a milosť. Pre každého je to blahodarný úkon na odpustenie nášho ľudského zla a na zmierenie sa s Otcom. Mama, prichádza jar, podľa meteorológov príliš skoro, ale príroda sa nedá ovládať a po ponurej zime zažiari v celej sile a kráse. Krása prírody je

drahocenným darom, na celom svete ju s láskou stvoril Pán a Boh a zveril ju ľuďom, aby mohli blažene žiť v spojení s ním. Ľuďom bolo zverené, aby všetko spravovali a bratsky sa delili, spracovávali a usmerňovali. Do láskyplného usporiadania, aké Boh zamýšľal, však človek vniesol chaos, a to nielen do prírody, ale aj do vlastnej ľudskej existencie. Spojenie sa prelomilo, dôvera sa poškvrnila, sklamania sa kopia a aj úprimnosť konania niekedy neznesie svetlo. Ľudia, nechajte svoje srdce a svoju dušu prestúpiť silou Božieho Ducha. Keď sa človek v úplnom odovzdaní môže zveriť a úplne sa srdcom aj dušou odovzdá Pánu a Bohu, je to krásny pocit a zároveň nutná potreba. Mať dôveru je vzácny poklad, treba upustiť od všetkého, aby sme sa v poníženosti srdca zasvätili Bohu. 40 dní pôstu nám dáva čas na očistenie. Sviatosť spovede je pôžitok pre srdce, pre niekoho je to ťažké a namáhavé a pre druhého je to blažená a radostná milosť. Vytrvanie, pevná vôľa a modliac si pripomínať, čo nám Ježiš ponúkol na obnovenie cti, to všetko dáva človeku uspokojenie, aby sa na sviatok Veľkej noci mohol radovať so srdcom horiacim láskou. Dá sa to všetko krásne vidieť mama a povedz to ľuďom, aby si ich podporila, nech sa ešte dnes mnohí obrátia. Nech nájdu z temnoty cestu plnú svetla a vydajú sa po nej v úplnom odovzdaní obrátenia, aby ponúkli svoje duše Otcovmu láskavému milosrdenstvu. Môcť zažívať jeho slávu, jeho radosť a jeho dôveru je jednoduché šťastie. Mama, nesmieš o tom mlčať, neboj sa to povedať kňazom a biskupom, aby ich prácou a snahou znovu povstala Božia cirkev. Ich cesty nie sú vydláždené.

Pre ťažkosti a nezáujem stráca mnoho kňazov odvahu, prešľapujú na mieste alebo už ďalej nechcú pracovať. Ježiš o tom hovorí: „Darujem im svoju múdrosť a silu, aby mohli dokončiť túto ťažkú úlohu pod mojou ochranou. Snažte sa, moji požehnaní služobníci, a nestrácajte odvahu, ak ihneď neuvidíte ovocie svojho úsilia. Takto som pripravoval aj svojich apoštolov a kládol som im na srdce, že ich práca prinesie stonásobne viac ovocia. Moja svätá Matka vás povedie a posilní lásku k Najsvätejšej Trojici. Žiadam od vás, aby ste so svätou

bázňou a so všetkou láskou kňazského srdca vysluhovali sviatosť Eucharistie, pobádajte ľudí k dôvere v pokánie a povedie to k vašej vlastnej svätosti. Moje požehnanie nech je vaším požehnaním, moje ruky nech sú vašimi rukami, moja láska nech je vašou láskou.

Buďte šťastní a učte sa mať ma radi ako aj ja vás mam rád. Drahí ľudia, spravte zo svojho života modlitbu , modlite sa, modlite sa, modlite sa".

Reinhard

Piatok, 11. 4. 2008, strešná terasa Caserio - 10:00 hod

Moja milá mama, tvojím cieľom je teraz odpočinok, ale vedz, že tvoj malý chlapček zostáva ostražitý a je stále pri tebe. Mama, často si chcela, aby si smela vidieť svoje ja očami Boha. Nuž, mama, ty, ako aj každý človek na svete, máš srdce a v ňom si už od jeho zrodenia dostala svedomie. Ak sa do srdca pravidelne pozeráš, žiješ podľa Desiatich prikázaní a odvažuješ sa otvárať oči k ukrižovanému Ježišovi, aby si si vyprosila milosrdenstvo za každú neláskavú myšlienku voči blížnym, potom si buď istá, že Boh je k tebe, ale aj ku každému inému človeku, vo svojej prevelikej láske milosrdný. Ach, ľudia, ako málo si uvedomujete puto lásky, ktoré je medzi vami a Bohom. Boli by ste až do hĺbky dojatí, keby ste smeli prijať čo i len jednu iskru tejto lásky. Mama, ty si v lietadle cítila, aké vrúcne je Božie puto s tebou. Tvoja modlitba počas letu prehlušila vrčanie motorov a bolo ju počuť až v nebi. Len zostaň mojou milou, modliacou sa mamičkou, vieš predsa, aké sladké môže byť modlenie, ak do neho vkladáš svoje srdce. Jednou z tém, ktorým sme sa vo flámskych kostoloch venovali bola: „Pane nauč nás modliť sa". Bohu sa to veľmi páčilo a musí sa v tom pokračovať. Ľudia nesmú obviňovať Božiu cirkev, že beží naprázdno, veď tu ide o ich vlastný nezáujem. Bohatstvo a nákazlivá hojnosť sú príčinou tohto fenoménu. Neustále verte, moji kňazi, moja cirkev znovu povstane. Snaha vykonať v každej farnosti anketu, opýtať sa v každej rodine, na to čo im chýba a prečo zo svojho života vylúčili obraz Boha, by mohla pomôcť a priniesť pochopenie. Na svetlo by sa dostalo veľa bolesti a chudoby v dušiach mnohých ľudí. Ľudia nemusia hovoriť učenými slovami. Boh pracuje s láskou, jednoduchosťou, podporou, radosťou a dáva životnú silu. Mnohí sú povolaní, no nesmú povedať áno. Obraz cirkvi dostáva inú podobu, ale pravdy o viere zostávajú naďalej najväčšou pravdou všetkých čias. Kto ich pokriví, je zradcom v očiach Boha. Mama, prosím neustále obraňuj v pravde a láske to, čo s nami dvoma Boh započal. Prešla si veľký kus cesty, ešte však nie si na konci. Niektorí žiadajú úprimne o prednášku, iní ťa neznášajú a osočujú ťa, pretože obraňuješ vieru vo všetkých ohľadoch. To sa musia kňazi znova naučiť. Keď čítajú a počujú tieto slová, si tŕňom v ich očiach. Posolstvo znie: nepovoliť a vydržať ďalej pracovať presvedčivo, s láskou a rešpektom. Toto sa dostane aj k tým, ktorí majú iné vierovyznanie a znova im to sprístupní cestu k Božej láske. Potom sa skončí putovanie a začne vstup. Veselosť, jednota a radosť zo znovunájdenej cesty , získaná sloboda v živote, je to nádherné! Závislosť na majetku sa skončila a začal sa život plný lásky a spolupatričnosti, kúsok neba na zemi.

Pýcha a tvrdohlavosť rozorvali moju jednotnú cirkev, zabudlo sa, že Boh je LÁSKA. Keď sa odvážia priznať si svoje veľké chyby, v odpustení si navzájom podajú ruky a zachovajú jednotu bez pýchy alebo sily, potom sa uskutoční zázrak zjednotenia. Modlite sa za seba navzájom, modlite sa, drahí ľudia. Nebo čaká na každého z vás, bez ohľadu na postavenie a miesto v živote. Možnosť byť obyčajným človekom je nádherný poklad plný milosti a lásky a toto sa musíme znova naučiť v tejto rušnej dobe. Urobte si pre mňa čas, proste Boha a milosť vám bude veľkým darom.

Reinhard

Utorok, 22. apríl 2008, strešná terasa Caserio -10:10 hod

Môj milý Ježiš, stále sa k tebe vraciam a klopem na tvoje milosrdné srdce, aby si ho pre mňa vždy nanovo otvoril a ja som mohol doň vstúpiť. Iba ty sám vieš, aký chránený sa pri tebe cítim. Daj, aby v tento deň boli všetky modlitby s naším malým Reinhardom.

Požehnaj a ochraňuj všetkých na domácom fronte a priveď všetky srdcia k pochopeniu a obráteniu. Stoj pri svojich kňazoch, pomôž im pri všetkom, čo konajú na tvoju slávu a pre dobro tvojich ľudí.

Streda, 23. apríl 2008, strešná terasa Caserio -11:37 hod

Mamička, modlila si sa k nebu modlitbičku: „Môj Ježiš, Mária a Jozef, buďte dnes znova blízko pri mne a ja pri vás!" Milá mamička, sme tu štyria, s požehnaním Boha Otca. Prečo by sme ťa mali opustiť? Lebo si myslíš, že si hriešna? To sú všetci obyvatelia zeme, ale pokorné vyznanie ti prinesie mnoho útechy, pretože milosť je vždy a všade prítomná v otvorenom srdci! Poznám ťa zvnútra aj zvonka, mama, a poznám aj lásku, ktorú stále vzbudzuješ. Mnohokrát si zažila, akí zraniteľní ľudia sú. Aj na dovolenke číha diabol! Miesto, kde práve dovolenkuješ, je pre teba miestom pokoja, časom modlitieb a svätých omší v „chráme spásy". Spasiť nás chce Ježiš neustále, ale z množstva ľudí, ktorí tu prázdninujú, prijmú len niektorí jeho pozvanie a Bohu zaň ďakujú a velebia ho.

Tvoja túžba po normálnom každodennom živote a po ľuďoch, ktorých máš rada, je tvojím veľkým šťastím, ktoré s tebou bude celý život. Vo svojom srdci so sebou nosíš iskru Ježišovej lásky všade, kamkoľvek prídeš. Mama, musíš ďakovať viacej ako ostatní za milosť, čo ti bola daná. Chceš presviedčať ľudí a kňazov, ale to ide len vtedy, keď budeš žiť v neustálom spojení s Bohom.

Nesmieš byť podlízavo pokorná. Musíš si zachovať neochvejnosť, oslovuj ľudí s radosťou a nadšením a odváž sa priznať, že žiješ z Božej prítomnosti v srdci. Ľudstvo veľmi potrebuje odvážlivcov, ktorí bez okľúk vyjavia veľkú Božiu LÁSKU. Byť cirkvou, znamená byť LÁSKOU, úprimná v slovách aj ČINOCH, inšpirovaná BOŽÍM DUCHOM.

Mama, to, čo ti hovorím, nepochádza odo mňa, lež od Boha, ktorý je láska. Tieto slová nie sú len pre teba, ale pre všetky ľudské srdcia na celom svete. Na výlete do dediny San Bartolomé sa vám ústa otvárali od údivu nad krásnou prírodou. Svätý Bartolomej bol Ježišov apoštol a aký apoštol to bol!! Jeho život, pôsobenie a príšerná mučenícka smrť (zaživa stiahnutý z kože) sú aj po dvetisíc rokoch ešte vždy inšpirujúce a tu sa tento svätec každoročne oslavuje. Drahí ľudia, buďte šťastní a žite v blaženosti z neustálej Božej prítomnosti s otvoreným srdcom a zistíte, ako zázračne táto milosť prináša zmenu, radosť a veselosť.

Reinhard.

PIATOK, 4. 7. 2008 - 9:10 hod

Milá mama, prešlo už veľa času a opäť sa na svetlo dostali znepokojujúce veci. Ľudský svet reaguje s hnevom, nepochopením, nemo i bezmocne, opovrhuje týmito ohavnými praktikami a odmieta ich. Niektorí dokonca tvrdia, že satan - diabol neexistuje.

Hnev má veľmi malý účinok a v nebi vidíme, ako málo ľudí sa utieka k Bohu, aby našli podporu i silu a čerpali z Božieho prameňa života, a tak nasmerovali vlastný život na správnu cestu smerom k Bohu. Je Božou pravdou koľko múdrosti a oživujúcej lásky ľudia nadobudnú, aby mohli pokračovať. Život odpútaný od Boha a nasledovanie inštinktov a vášní predstavujú bezcieľne odbočenie zo správnej cesty a uviaznutie v dusivom blate. Pomery nedôstojné človeka, to znamená všetko, čo nie je povýšené úprimnosťou oživujúcej lásky.

V ľudskom srdci sa láska zabíja, ponižuje sa a človek zanecháva svojich

blížnych trpiacich a zranených, čím sa to celé stáva neznesiteľným.

Človek, obraz Boha, bol stvorený, aby žil šťastne a bezpečne v láske, bral vážne

Desať prikázaní, premýšľal o nich a využíval ich v praxi.

Je zjavením zistiť, že všetkých desať je potvrdených v pláne lásky, ktorý má

Boh so svojimi ľuďmi.

Vďaka tejto jednote môže človek žiť šťastne a blažene.

Reinhard.

NEDEĽA, 13. 7. 2008 - 7:29 hod

Blažene a šťastne vás chválim, moje duše, vkladáte do mňa všetku svoju dôveru. Ja som Boh lásky a milosrdenstva, neustále pripravený poskytnúť podporu a duševnú silu, najväčší dar, ktorý si odo mňa ľudia môžu vypýtať. Nič nebolo pre mňa ako Boha - človeka nemožné, keď som na tejto zemi hlásal Otcovskú Božiu lásku jednoduchým, ale veľmi tvrdohlavým a spurným ľuďom. Teraz, keď som zaujal svoje miesto po pravici Otca ako spasiteľ ľudstva, môže naďalej každý človek získať zázraky lásky, stačí, ak sa mu otvorí srdce a úplne sa zdôverí. Moje slová boli vyslovené na večnosť. Iba ty, ktorý si dôveroval Bohu, si staval na pevnej skale. Nielen môj požehnaný apoštol Peter bol skalou, na ktorej som postavil svoju cirkev. Každý človek, bez výnimky, je skalou, na ktorej chcem vystavať svoju cirkev na základoch lásky, so stabilitou a rozhodnosťou. Moja Božská láska sa takto naplní. Ste povolaní, každý s vlastnými, rôznymi možnosťami a talentami , chybami a hriechmi, aby ste hlásali pravdu. Moje evanjeliá nie sú len príbehy, ktoré majú ľudí robiť slušnými a milými. Sú to skutočné ukazovatele na ceste k vášmu konečnému cieľu, nebu, kde ste s láskou očakávaní. V súčasnosti sa mnoho právd viery prekrúca, považujú sa za neskutočné, či nemožné a u ľudí to spôsobuje zmätok a sklamanie, preto sa odtrhávajú. Mnohým mladým ľuďom chýba v živote teplo, sila a istota. Keď nenachádzajú silu a nedokážu si splniť želania, siahajú k prostriedkom, ktoré zničia ich ľudskú existenciu, dochádza k drámam v rodinách, žiaľ je naplnený stiesňujúcimi otázkami. Prečo v mene Božom?

Reinhard

NEDEĽA, 27. 7. 2008 - 8:55 hod

Milá mama,

aký je Boh šťastný, keď ľudia pozdvihujú svoje srdcia k nemu. Je to úctivé gesto plné lásky ku svätej Hostii. Láska k Bohu je naplnením celej ľudskej existencie, pričom všetky pozemské túžby tvojho vlastného srdca sú bezvýznamné. Potom pocítiš až do najkrajšieho miestečka v duši, aký si cenný a vítaný v otcovskej Božej láske.

Milá mama, opäť to povedz ľuďom: „Každý človek, bez rozdielu, je Bohu Otcovi drahý". Preto musí konať voči druhým s rešpektom, úctou, dobrotou a úprimnosťou. Toto sú dary Božieho Ducha, ktoré oživujú vaše srdcia. Pozdvihnutie srdca prináša pokoj, mier a blažené prepojenie, ktoré dáva radosť a istotu, že Boh je blízko pri mne. V tomto dovolenkovom čase by sme sa namiesto unáhleného a stresového života mali na 15 minút zastaviť, zavrieť oči a ďakovať za darovaný život. Týchto 15 minút môže v živote viesť k úplnému obráteniu, k uvedomelému a zdravšiemu spôsobu života, ktorý prináša zázračné plody. Svet by sa mal stať rajom na zemi, obývaným ľuďmi, ktorých srdce je pozdvihnuté vo všetkej blaženosti. Modlitba je potom pokračovaním, obohatením i povzbudením, aby sme neustále verili v radosť a v Boha lásky s jeho neustálou pomocou. V Eucharistii nájdeme najvyššiu láskyplnú prítomnosť Boha. Ľudské srdce prijíma túžbu stále viac sa oddať Bohu a prijať radosť a pokoj, ktoré sa nedajú nájsť na tomto svete. Je to navrátená blažená milosť, ktorú si ľudia môžu medzi sebou podávať. Modlite sa za seba navzájom, takto pošlete moju lásku ďalej. Toto žiada Najsvätejšia Trojica, pretože JA som skutočne OTEC - SYN - DUCH, CESTA - PRAVDA. Môj syn Ježiš, ktorý vzišiel z mojej Božskosti, veľká skutočnosť vo večnom pláne spásy, priniesol moju otcovskú tvár a obrovskú lásku k ľuďom. Tri roky zjavení stačili, aby sa môj syn stal najmilovanejším, ale aj najnenávidenejším medzi ľuďmi. Jeho skutočná identita, Ježiš, syn Boží, bola vtedy tŕňom v oku a v srdciach povýšených. U ponížených bol oslavovaný a chválený. Počas viac ako 2000 rokov dejín vykúpenia ľudstva Božím Synom nikdy neprestalo existovať posolstvo spásy.

27. 7. 2008, 16:00 hod

Spásonosné slovo Ježišovej lásky je v každom dieťati zasadené spolu s dušou do ľudského srdca už od najranejšieho začiatku. U niektorých sa živí ďalej u iných sa stráca. Boží plán spásy prežije len skrze vedomé rozhodnutie sa pre Boha a pre život podľa jeho prikázaní.

Vieš, mama, že svet je na tom v súčasnosti horšie ako v dobách Sodomy a Gomory? Boh Otec však už nikdy viac nezačne ničiť. Na tom môže každý vidieť, že Božie milosrdenstvo je nevyčerpateľná milosť, ktorá je neustále prítomná aj s jeho odpúšťajúcou láskou.

Božia láska, drahí Boží ľudia, sa nedá zachytiť ľudskými slovami. Upevní sa, keď sa odvážite otvoriť svoje srdcia Bohu. Otvorenie sŕdc nie je ťažká alebo zložitá úloha, je to slobodná voľba podporovaná dobrou vôľou. Blažený nech je človek, ktorý sa nechá naplniť v odovzdaní Božej láske. Vždy sa odváž prísť ku mne, vraví Ježiš, veď moje jarmo je príjemné a bremeno ľahké. Raduj sa a cíť, že si milovaný na všetky veky vekov. Keď príde tá chvíľa a vy ma budete môcť uvidieť z očí do očí, tak otvorím svoju náruč a poviem vám: mali sme sa radi, buď teraz vítaný v mojom nebeskom raji.

Reinhard

Piatok, 19. 9.2008 - 9:40 hod

Moja milá mama, drahí ľudia. Z neba vám chcem neustále zdôrazňovať, že každý človek môže byť chránený v láskyplnom srdci Ježiša, Syna Božieho. So všetkými vašimi slabosťami a hriešnym vedomím! Jediný trojjediný Boh, večná láska, milosrdenstvo samo, útecha nešťastných i útočisko a istota pre všetkých zblúdilých. Ježiš bude vždy pre ľudí prítomný v zázračnom dare obety chleba a vína, ktoré sú premenené na jeho telo a krv. Príď bez strachu a otvor srdce, aby on, Bohočlovek, mohol do teba vstúpiť. Je to nádherné, je to najkrajšia blaženosť, ktorá dáva vašim srdciam pokojný pocit mieru, aby ste sa so všetkými starosťami, bolesťou a hriešnosťou a bez zúfalstva zverili jeho milosrdnej láske.

Je to životná lekcia lásky. Všimni si príklady viacerých súčasných svätcov, ich pády a vzostupy. Nebáli sa a verili. Vidíme veľmi dobre, že život a čestnosť mnohých ľudí sú príliš zranené a poznačené, ich nádej v lásku je nalomená a myslia si, že už nič nepomôže, aby rozkvitli v šťastného človeka. Srdcia Márie, Matky Božej, a Ježiša sú vždy blízko, aby posmeľovali a aby vyliečili všetky sklamania a všetky krvácajúce rany. Drahí ľudia, nikdy si nezúfajte. Veľa sviečok sa Ježišovej matke nezapálilo. A buď si istý, že Mária ich prijíma s láskou a vďačnosťou za dôveru, ktorú do nej vkladáš.

Reinhard

Sobota, 20. 9. 2008 - 8:35 hod

Ach ľudia, Panna Mária, tak ako mnohé pozemské matky, nikdy neodpočíva a neustále sa snaží čo najlepšie sa prihovárať za svoje deti. My, deti v nebi, sa

veľmi snažíme a nikdy neopúšťame našu nebeskú Matku. Keby ste len videli tento ľúbezný obraz so všetkými deťmi. A my sa predsa môžeme modliť! Boh Otec sa na nás vždy pozerá s otcovským úsmevom, ktorý dojíma naše detské duše. Vieme, že sme jeho miláčikmi, a preto sa aj s Máriou snažíme získať čo najviac priazne pre vás ľudí, pre pokoj vašej duše, pre chorých, chudobných aj zavrhnutých. Nikdy ani len na chvíľu nepochybujte o tom, že nebo so všetkými svätými je blízko pri vás.

Choďte vo viere a očistite si duše vo sviatosti zmierenia, ktorá lieči rany a prináša radosť a šťastie. Je to ako pravidelná údržba duše, jednoducho ponúknutý zázrak lásky, ktorý ľudí obohacuje a ponúka im podporu, aby mohli posilnení kráčať životom. Blažený to pocit počuť: Dávam ti svoj pokoj a svoju lásku, buď šťastný človek!

Reinhard

Štvrtok, 2. 10. 2008 - 9:24 hod

Mama, ľudia hovoria: Ó, áno, veľa sa modlíme. Niekedy to ide samo a my nachádzame mnoho slov na vyjadrenie duševnej spriaznenosti s Bohom v modlitbe. Inokedy sa to nepodarí a my sme zúfalí. Chválim ťa, šťastný človeče, keď sa modlíš. Nie slová robia modlitbu, ale láska vo vašich srdciach. Srdce ju vysiela a vysiela. V tichosti ľudského srdca prijíma Boh s radosťou túto lásku, ktorú mu posielaš. V pokoji a mieri budeš vnímať jeho blaženú prítomnosť. Som tu pre teba, hovorí Ježiš. Utešujme sa vo vzájomnej láske, je to predzvesť toho, čo vám ponúka nebo. Žite s otvorenými srdciami a vravte: „Ježiš, napriek všetkému, si u mňa vítaný". Ježiš nikdy neodmietne takéto pozvanie.

Čas, ktorý prichádza, je časom nepokoja a neistoty. Vedz však, že v mojej láske budeš vždy chránený. Nebo si nekúpiš peniazmi a ani ho nezískaš silou.

Udržiavajte naďalej moje príkazy lásky aj napriek všetkému žiaľu a trápeniam, predkladaných spoločenskými normami, v ktorých veľa hlúpych, pochabých, či pyšných ľudí nechce vidieť svoju záhubu. Nenechajte zastrašiť svoje srdcia a žite ako múdri ľudia, udržiavajte svoje lampy neustále horiace s dôverou vo mňa, prameň všetkého bohatstva. NADMIERA LÁSKY! S radosťou vedzte, že ste milovaní v blaženej istote môjho Božského srdca.

Modlite sa v tichosti svojich sŕdc, lebo vtedy sme radostne zjednotení. Buďte šťastní.

Reinhard

NB 4 termíny s posolstvami Reinharda sú v stave prekladu: 23. 11. 2008, 27. 11. 2008, 1. 12. 2008 a 20. 12. 2008 dňa 1. 2. 2009.

Nedeľa, 23.11 2008

Moja milá mama, výkrik utrápeného a zneužitého ľudstva v núdzi dosiahol k nebu. Tých veľa práv, na ktoré majú ľudia ako ľudské bytosti právo, aby mohli dôstojne žiť, už nie je pravdivých. Stačí sa z neba pozrieť na ľudí a je vidieť, že volanie chudobných je viac ako opodstatnené. Vieš, mama, viera i nádej chudobných a ich dôvera v Boha sú neotrasiteľné a nezničiteľné. Svet so všetkými svojimi využívanými bohatstvami je tu pre každého, ale zneužívanie moci, egoizmus a vykorisťovanie dosahujú vrcholu. Pridaj k nim ešte aj pýchu a odpadlíctvo je dokonané.

Táto generácia si na všetkých úrovniach vybudovala blahobyt. Na miesto toho, aby chválili Boha a ďakovali mu, obracajú sa mu chrbtom. Vďaka Božiemu pôsobeniu sa rebríček hodnôt Ducha Svätého zverí mládeži a z nej vyvstane kresťanská generácia, až do hĺbky inšpirovaná Bohom. Postav sa. Postav sa, neboj sa a choď s dôverou po mojich cestách. Mnohých to zahanbí a privedie ich to k obráteniu. Oni sa so svojou nákazlivou radosťou stanú svetlom tohto sveta. Nespomínajte predchádzajúce veci a o dávnych nerozmýšľajte, vraví Ježiš. Upierajte svoj zrak a svoje srdcia na mňa a modlite sa, modlite sa, aby ste vytrvali. Je to láskyplná úloha, ktorá si vyžaduje veľa odvahy a snahy. Uspejete však s pomocou mojej ochrannej Božskej moci. Pokračuj ďalej cestou, na ktorú si vykročil a ešte zažiješ zázrak obrátenia. Sláv svätú Eucharistiu, môj odpúšťajúci dar lásky, moju silu, moju lásku, ktorú som vám dal. Prijmite moje telo do vašich sŕdc a pite moju krv. Toto je jednota, stávame sa jedným telom v jednom duchu, ktorý sa takto stáva hybnou silou mojej veľkej lásky vám danej. Verím vo vás, vraví Ježiš.

Mama, to, čím Boh začal plán záchrany pre svoje ľudstvo, je výnimočná milosť. Matka Božia je blízko pri vás. Choďte a nebojte sa. Modlite sa! Modlite sa!

Reinhard

Štvrtok ráno, 27.11. 2008 - 2:12 hod

Drahí ľudia, čo najviac sa snažte, pretože Božie kráľovstvo nie je nijaký výmysel, či rozprávka, ale nádherná nebeská skutočnosť. Je predsa šialené, ako mnoho siekt privádza ľudí k odpadlíctvu, hovoriac, že do neba sa dostane len 144 000 ľudí. Každá ľudská duša vyklíčila z nekonečnej Božej lásky, a tým má prístup k nebu. Akokoľvek veľké je Bože milosrdenstvo, jeho spravodlivosť je meradlom pri posudzovaní ľudského života.

Vyjadriť ľútosť a kajúcnosť je práve na tomto svete správny postoj srdca. Slovo prepáč či populárne anglické sorry prichádzajú na jazyk veľmi rýchlo, ale o odpustenie musia prosiť ľudské srdcia. A toto je veľmi ťažké. Aj keď sa milosť aktivuje jadrom Božej prítomnosti, od každého sa vyžaduje spolupráca, aby všetko dobre dopadlo. Preto je dôvera veľmi dôležitá, má totiž vplyv na všetko, čo robíš. Láska a sila Božieho Ducha budú vašimi sprievodcami a Mária, naša nebeská Matka, bude vašou orodovníčkou a ochrankyňou. Mama, ešte ti poviem toto: áno, Freddy je v nebi a nosí korunu svojho utrpenia, ktoré znášal. Bol veľmi prekvapený nad láskyplným prijatím, ktoré nikdy nemohol pochopiť v pozemskom živote. Nebeská radosť bola však pre neho obrovská a pôsobivá. Freddy sa modlil s dôverou a teraz získal odmenu. Áno, mamička, Matka Božia na neho čakala spolu s tvojím Reinhardom. Môžeme povedať: každá duša prijatá do neba sa oslavuje, je to nebeská oslava. Ďakuj Bohu a chváľ ho.

Drahí ľudia, pozdvihnite srdcia a ponúknite Božskému Jezuliatku svoju lásku. Prináša to pokoj, blaženosť, nehu a spôsobuje radosť. Pre mnohých to budú temné Vianoce, preto však nemusia byť menej radostné. Opäť sa naučte modliť so srdcom plným lásky. Je to prameň, čo napĺňa, je to svetlo, ktoré zaháňa temnotu. Robí človeka šťastným skrze spojenie v láske s jeho Bohom. Buďte šťastní.

Pondelok, 1.12. 2008 - 4:16 hod

Milá mama, medzi všetkými lúčmi pretínajúcimi vesmír, je nebeský lúč milosrdnej Božej lásky jediným, ktorý má na ľudské srdcia a duše duchovne oživujúci účinok. Silu tejto lásky nedokážu ľudia pochopiť a vedci už storočia nedokážu preskúmať jej zázračné pôsobenie. Boh je už od stvorenia neustálou a hybnou prítomnosťou pre miliardy ľudí na celom svete. Je to ako nevyčerpateľný prameň, z ktorého vyviera voda a hľadá si cestu, až nakoniec vyústi do väčšieho prúdu, ktorý zavlažuje a zúrodňuje. Rovnaký je aj dar Božej milosti, na ňom sa môže každý človek osviežiť. Mama, prečo ľudia tak málo čerpajú z prameňa lásky? Mnohé rozumné, pominuteľné ponuky ľudí lákajú a priťahujú, ony však bohužiaľ neponúkajú pokoj a radosť, ktoré robia človeka šťastným. Všetko, čo sa týka Boha, jeho večná prítomnosť, neustále viac upadá v myšlienkach do pozadia. Mnohí vravia, že je to niečo na neskôr, a keď zostarneme budeme mať na to viacej času. Buď však bdelý a nikdy nič neodsúvaj na neskoršie, to je bláznovstvo, lebo smrť prichádza vždy v tú hodinu, keď ju človek nečaká.

Čo je krajšie ako to, že už teraz môžeme okúsiť radosť z lásky, ktorú Boh ponúka ľuďom. Pre človeka je to blažená skúsenosť, zmierňuje bolesť trpiacich a dáva silu pokračovať napriek všetkým prekážkam. Drahí ľudia, ponúknite v týchto temných dňoch pred Vianocami svoje srdcia, verte a nechajte sa presvietiť. Je to ponuka Božej lásky a Božieho svetla, budete prekvapení, ako zásadne sa všetko zmení k lepšiemu. Nádherne rozkvitnete v iného človeka s iným spôsobom života, naplnenie, ktoré nám dá mnoho radosti. Milujte sa navzájom, ľúbiť je Boží dar. Keď milujeme a sme milovaní, cítime sa bezpečne a isto. Poď a čerpaj z prameňa, ktorý nikdy nevyschne, je to Božia láska, rozdeľ sa o ňu s mnohými. Požehnané a blažené Vianoce.

Sobota, 20.12. 2008 - 8:14 hod

Mama, netráp sa pre úlohu, ktorú s tebou Boh začal. Niekedy bude pre teba ťažké prekonať odpor a výčitky, ale nestrácaj odvahu len preto, že neuvidíš znamenia okamžite. Božia milosť pôsobí v tichosti sŕdc a buď si istá, že kráča míľovými krokmi. V novom spôsobe života bude Božie zjavenie viditeľné a táto milosť sa už nedá zastaviť. Modli sa, neustále sa modli spolu s mnohými. Predovšetkým rodiny s deťmi sú súčasťou Božieho plánu záchrany, lebo Boh vraví: každé dieťa, ktoré príde na svet je príležitosť pre Boha žiť v tomto novom človeku. Buďte šťastní!

Reinhard

Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign