Kruciáta oslobodenia človeka
Posolstvo Panny Márie,
Kráľovnej Pokoja:

25. novembra 2021

Počúvajte
Rádio Mária

Dnes je sobota 25. jún 2022 , meniny má Tadeáš , zajtra bude mať meniny Adriána. Blahoželáme!

LITURGICKÝ KALENDÁR:
Liturgické čítania na dnes


Pracovné stretnutie predstaviteľov staníc Kruciáty

V sobotu, 23. septembra 2006 sa stretli v Levoči v kláštore minoritov vedúci predstavitelia staníc Kruciáty Slovenska. Podnet na toto stretnutie vzišiel od otca Jozefa Heskeho, ktorý je celoslovenským moderátorom.
Po úvodnej spoločnej modlitbe dostal slovo páter Roman Gažúr, ktorý vo svojom preslove zdôraznil význam Kruciáty oslobodenia človeka. Pôsobenie Kruciáty na poli záchrany ľudských duší - duší závislých ľudí je proti pôsobeniu Zlého ducha. Tento s tým samozrejme nie je spokojný a preto všemožne sa snaží pôsobiť - zastrašovať, vyvolávať rozbroje medzi ľuďmi pôsobiacimi v Kruciáte. Každá stanica Kruciáty na Slovensku pracuje - samozrejme svojimi spôsobmi a formami. Našim cieľom nie je kritizovať iných, ale navzájom sa dopĺňať a pomáhať si. Pretože každá stanica niečo robí a pozitívne pôsobí vo svojom okolí.
Kruciáta vytrháva duše z pazúrov diabla.
Po úvodných slovách pátra Romana nasledovalo vzájomné zdieľanie jednotlivých staníc o tom, ako pôsobia, aké spôsoby a formy činnosti používajú. Cieľom tohto vzájomného zdieľania bolo navzájom sa informovať, hľadať spoločné formy práce.
S radosťou prítomní prijali informáciu o tom, že aj v meste Prešov povstala stanica Kruciáty oslobodenia človeka a rysuje sa vznik novej stanice v Jarovniciach.
Po vzájomnej výmene skúseností nasledovala prednáška otca Jozefa Heskeho na tému "Sloboda". Celý text tejto prednášky si môže te prečítať kliknutím na tento odkaz.
Potom nasledoval chutný obed, ktorým zúčastnených pohostili domáci bratia mionoriti. Po obede a spoločných modlitbách vedúci staníc prejednali program pripravovaného 8. sympózia Kruciáty oslobodenia človeka a analyzovali priebeh príprav tohot významného stretnutia.
V popoludnajších hodinách sa pracovné stretnutie skončilo a účastníci sa rozišli do svojich pôsobísk naplnení novými, inšpirujúcimi myšlienkami.
Mediahost.sk - webhosting, registrácia domén, webdesign